Zamknij
REKLAMA

Chciał się zabić! Policjanci przez telefon przekonali go, żeby tego nie robił

10:39, 18.02.2021 | K.N
Skomentuj Fot. KPP Świecie
REKLAMA

W sobotę (13.02.21) o 18:50 do dyżurnego świeckiej policji zadzwonił zaniepokojony mężczyzna z gminy Świekatowo, pow. świecki, informując, że jego syn wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa.  sierż. szt. Patryk Wróblewski i  sierż. szt. Mariusz Grajewski z posterunku w Bukowcu niezwłocznie udali się na miejsce.

Gdy tylko mundurowi ustalili rysopis zaginionego od razu rozpoczęli poszukiwania. Funkcjonariusze zaczęli rozpytywać sprzedawczynie w pobliskich sklepach. Sprawdzili również teren przy jeziorze i plaży. Niestety bezskutecznie.

Funkcjonariusze, nie ustając w poszukiwaniach, nawiązali kontakt telefoniczny z 20-latkiem. Po długich negocjacjach udało się odwieść go od desperackiego zamiaru oraz ustalić gdzie się znajduje. Po przybyciu na miejsce policjanci zastali zmarzniętego młodego mężczyznę, który przyznał, że tylko dzięki tej rozmowie nie doszło do tragedii.
Odnaleziony mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy.

- Czasami jeden moment w życiu, jedno wydarzenie bądź chwilowe załamanie, popycha ludzi do desperackiego kroku - mówi sierż. szt. Damian Ejankowski, p.o. rzecznika KPP w Świeciu. - Na szczęście wystarczy krótka informacja przez telefon alarmowy, a na pomoc wyruszą odpowiednie służby. Tylko dzięki profesjonalnie przeprowadzonej przez policjantów z posterunku w Bukowcu rozmowie nie doszło do tragedii.

[ZT]10840[/ZT]

[ALERT]1613642273165[/ALERT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%