Zamknij
REKLAMA

Jechał prawie 230 km/h - namierzyli go policjanci z grupy Speed. WIDEO

08:15, 11.06.2022 | .
Skomentuj Fot. KPP Świecie
REKLAMA

Policyjna grupa SPEED ze świeckiej komendy cały czas ma pełne ręce roboty. W poprzedni weekend zatrzymała dwóch piratów drogowych, którzy pocisnęli na autostradzie.

Różnie tłumaczą się kierowcy, którzy zatrzymywani są przez patrole ruchu drogowego. Najczęściej funkcjonariusze słyszą, że przyczyną zbyt szybkiej jazdy jest pośpiech, nerwy, pilna sprawa do załatwienia i mnóstwo kilometrów do celu. Pomimo wysokich kar za przekraczanie prędkości, policjanci z grupy SPEED wciąż zatrzymują kierujących pędzących na złamanie karku. 

Niechlubnym rekordzistą kontroli prowadzonych w miniony weekend okazał się 44-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego zatrzymany na autostradzie A1 w miejscowości Nowe Marzy. Mężczyzna kierując samochodem m-ki BMW pędził 228 km/h.

Kolejny z zatrzymanych to 24-latek z Olsztyna. Kierowca chevroleta jechał z prędkością 225 km/h na A1 w Warlubiu.

Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych każdy oraz 10 punktami karnymi.

Patrole specjalnej grupy SPEED możemy spotkać nie tylko na drogach ekspresowych czy autostradach, ale również na terenie miast, gdzie funkcjonariusze patrolują ulice, czuwając nad bezpieczeństwem w ruchu. Policjanci po raz kolejny proszą kierowców o rozwagę. Niestety, jak widać, te apele nie trafiają do wszystkich, co dla wielu osób kończy się znacznym uszczupleniem domowego budżetu.

[ZT]14408[/ZT]

[ZT]14407[/ZT]

[ALERT]1654928065773[/ALERT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%