Zamknij
REKLAMA

Zasnęli za kierownicami swoich pojazdów. Skończyło się...

13.20, 14.09.2022 .
Skomentuj Fot. KPP Świecie
REKLAMA

Na autostradzie A1 w powiecie świeckim doszło do dwóch zdarzeń drogowych, których przyczyną było przemęczenie kierowców, a efektem są uszkodzone pojazdy.

Policjanci przypominają, że planując wyjazd w długą trasę koniecznie należy dobrze się do niego przygotować. Zadbać nie tylko o samochód ale również o siebie i przed wyjazdem przede wszystkim wypocząć.

12.09.2022 r. na autostradzie A1 w powiecie świeckim doszło do dwóch zdarzeń drogowych. O godz. 6.25 w Rulewie kierujący peugeotem, jadąc w kierunku Gdańska, zjechał na prawy pas uderzając w samochód ciężarowy m-ki Daf. 30-letni kierowca otrzymał mandat i punkty karne.

Te same środki prawne zastosowali policjanci ruchu drogowego wobec 62-letiego kierowcy hyundaia, który o 10.45 w Nowych Marzach najpierw zjechał z prawego pasa poza jezdnię, a następnie odbił na lewy pas i uderzył w metalowe bariery wiaduktu.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad samochodami było zaśnięcie mężczyzn podczas prowadzenia pojazdów z uwagi na długą podróż i zmęczenie.

- Przypominamy, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków - mówi podkom. Joanna Tarkowska, rzecznik prasowy KPP w Świeciu. - Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierowców. Jeśli czujemy, że zaczynamy mieć trudności z koncentracją i skupieniem uwagi, często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć. Zlekceważenie tych objawów może okazać się tragiczne w skutkach, a czasem już nieodwracalne.

   

[ZT]15050[/ZT]

[ZT]15046[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%