Zamknij
REKLAMA

Zabrali się za wędkarzy. Łączone patrole sprawdzali na wodą...

13.30, 22.11.2022 . Aktualizacja: 07.40, 23.11.2022
Skomentuj Fot. KPP Świecie
REKLAMA

Policja i Społeczna Straż Rybacka ściśle ze sobą współpracują. Dlatego nikogo nie powinien dziwić widok policjanta patrolującego wody powiatu świeckiego. Mundurowi wspólnie kontrolują jeziora i rzeki, legitymują wędkarzy i sprawdzają wymagane do wędkowania dokumenty.

Wspólne patrole policjantów z komisariatu w Nowem oraz Społecznej Straży Rybackiej Grupy Terenowej w Nowem to kolejna cześć działań prewencyjnych, jakie podejmowane są na wodach należących do Polskiego Związku Wędkarskiego oraz Lasów Państwowych. Dlatego nikogo nie powinien dziwić widok policjanta patrolującego wody powiatu świeckiego.

W minionym tygodniu patrol składający się z dzielnicowych oraz funkcjonariusza Społecznej Straży Rybackiej w trakcie kilku godzin prowadził kontrole wokół akwenów wodnych znajdujących się na terenie pobliskich gmin.

Wspólna służba funkcjonariuszy polegała na legitymowaniu miłośników wędkarstwa, sprawdzaniu pozwoleń na połów ryb oraz  zwalczanie kłusownictwa rybackiego. 

 

Mundurowi sprawdzali wędkarzy nie tylko pod kątem posiadania uprawnień do prowadzenia amatorskiego połowu ryb, ale również sposobu jego prowadzenia. Ponadto kontrolowali, czy osoby przebywające nad wodą nie popełniają innych wykroczeń. Podczas przeprowadzonych kontroli wędkarzy, nie ujawniono żadnych nieprawidłowości.

Współpraca pomiędzy służbami będzie kontynuowana, a wspólne służby pełnione cyklicznie. Mundurowi przypominają, że osoby łowiące ryby winny posiadać przede wszystkim kartę wędkarską oraz zezwolenie Polskiego Związku Wędkarskiego. Należy ponadto pamiętać o obowiązku przestrzegania przepisów w zakresie wymiaru i okresu ochronnego ryb.

[ZT]15467[/ZT]

[ALERT]1669120733046[/ALERT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

RBKRBK

5 0

Nie wszystkich stac na tak wysokie oplaty za lowienie.
Powinien ktos puknac sie w lep i zejsc na ziemie. 17:12, 22.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WędkarzWędkarz

0 0

Najlepiej to w ogóle niech spuszczą wodę z jezior i rozdadzą ryby ludziom, bo przecież one się ludziom po prostu należą jak te wszystkie rządowe "+". A tak na poważnie, to zezwolenia nie są drogie dlatego że ktoś chce się dorobić, tylko zarybienia i dzierżawy też sporo kosztują. 15:28, 23.11.2022


swiecki_pikuś swiecki_pikuś

1 1

A po co ten lament świński, luksus i relaks kosztuje nie masz kasy na pozwolenie to płacisz za kłusownictwo lub do roboty. I wszystko w temacie. 16:26, 23.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%