Zamknij
REKLAMA

Nieoznakowana skoda będzie wozić policjantów

07.30, 05.01.2023 . Aktualizacja: 11.50, 05.01.2023
Skomentuj Fot. KPP Świecie
REKLAMA

Tabor pojazdów w Komisariacie Policji w Nowem zasilony został przez nieoznakowany radiowóz marki Skoda. Pojazd kosztował 87 tysięcy złotych i został zakupiony z funduszy gmin w Nowem i Warlubiu oraz Policji. Nowy radiowóz już służy policjantom.

Trzeciego stycznia, na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Świeciu, miało miejsce uroczyste przekazanie nowego radiowozu. Uczestniczyli w nim: Komendant Powiatowy Policji w  Świeciu mł. insp. Marek Mitura, jego zastępca kom. Krzysztof Siwa, Komendant Komisariatu Policji w Nowem b oraz włodarze gmin w Nowem i Warlubiu.

Szefowi nowskich policjantów kluczyki do nowego auta uroczyście wręczyli Burmistrz Miasta Nowe Czesław Woliński oraz Wójt Gminy Warlubie Eugeniusz Kłopotek. Dzięki temu tabor policyjny wzbogacił się o nieoznakowany pojazd marki Skoda Kamiq, który będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy z komisariatu w Nowem.

Komendant Powiatowy Policji w Świeciu mł. insp. Marek Mitura witając zebranych gości, zaznaczył dużą rolę samorządów w zakupie nowego pojazdu oraz podziękował za wieloletnie finansowe wsparcie dla komendy. Jednocześnie wskazał, że zakup radiowozu został sfinansowany częściowo w ramach dostaw centralnych realizowanych przez Komendę Główną Policji, a częściowo ze środków przekazanych przez władze gmin. Podkreślił, że taka inwestycja to duży wkład lokalnych samorządów w bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Poprawi też warunki służby funkcjonariuszy, co przełoży się także na zwiększenie skuteczności ich działań.

[ZT]15710[/ZT]

[ZT]15699[/ZT]

[ALERT]1672900568023[/ALERT]

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%