Zamknij
REKLAMA

Ogrodowym wężem spuszczali paliwo z lokomotywy. Zobacz jak wpadli

14:48, 02.01.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Ręce i twarz miał pomazane olejem napędowym. To nie sylwestrowe przebranie, tylko uboczny skutek ciężkiej pracy zasysania paliwa.

Złodzieje upatrzyli sobie lokomotywę stojącą na bocznicy w Terespolu Pomorskim. Stwierdzili, że w Sylwestra nikt nie będzie pilnować, więc kradzież paliwa będzie dziecinnie łatwa.

Tyle, że ktoś zauważył kręcących się przy lokomotywie podejrzanych mężczyzn i zawiadomił policję. Patrol dotarł tam chwilę przed 18. Mundurowi zauważyli mężczyznę odchodzącego od lokomotywy. Był wyraźnie naznaczony. Jego twarz i ręce były pomazane olejem napędowym. Przy lokomotywie policjanci znaleźli otwarty zbiornik, w który włożony był wąż ogrodowy. Obok niego stały kanistry do paliwa, a jeden z nich napełniony był już olejem napędowym. Spotkany tam 41-latek z powiatu tucholskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie.

- Mundurowi szybko ustalili, że sprawca nie działał sam – informuje sierż szt. Joanna Tarkowska, rzecznik KPP Świecie. - Jeszcze tego samego wieczoru pojechali do miejsca zamieszkania 19-latka z powiatu świeckiego, który miał uczestniczyć w tym procederze. Mężczyzna noc sylwestrową spędził w policyjnym areszcie – dodaje.

Zamiast noworocznego orędzia obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Za usiłowanie kradzieży oleju napędowego w ilości 2300 litrów grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

[ALERT]1514901065115[/ALERT]

 

(K.N)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone