Zamknij
REKLAMA

Autokar miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Zobacz co wykryła policja podczas kontroli pojazdu

12:09, 14.05.2019 | E.D
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Każdego dnia do policjantów „drogówki” ze Świecia zgłaszają się organizatorzy szkolnych wycieczek z prośbą o skontrolowanie autokaru przed wyjazdem. Mundurowi sprawdzają dokumenty, stan techniczny i trzeźwość kierowców.

Zazwyczaj pojazdy te są sprawne i dobrze przygotowane technicznie. Jednak co jakiś czas zdarzają się przypadki rażącego zaniedbania i bezmyślności, ujawniane w trakcie policyjnych kontroli. Tak było w czwartek 9 maja. Podczas sprawdzania jednego z autobusów mundurowi wykryli usterkę układu pneumatycznego, wyciek płynów eksploatacyjnych oraz niesprawne oświetlenie.

Kierowca tego niesprawnego pojazdu miał zawieźć dzieci ze szkoły podstawowej na wycieczkę. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny i zakazali dalszej jazdy, a dzieci musiały poczekać na kolejny, tym razem sprawny autokar.

- Przypominamy organizatorom, że chęć przeprowadzenia kontroli autobusu powinna być zgłaszana z kilkudniowym wyprzedzeniem – apeluje podkom. Joanna Tarkowska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu .

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA