Zamknij
REKLAMA

Twój sygnał może uratować życie bezdomnemu

23:07, 05.12.2019 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Przy coraz niższych temperaturach, policjanci regularnie sprawdzają parki, pustostany oraz inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. To ważne, ponieważ warunki pogodowe są coraz trudniejsze. Wkrótce temperatura w nocy spadnie poniżej zera. W trosce o ich bezpieczeństwo apelujemy do wszystkich, aby informować służby o miejscach, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy.

W okresie jesienno-zimowym policjanci z powiatu świeckiego prowadzą działania związane z bezpieczeństwem osób bezdomnych. Funkcjonariusze kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych, a także reagują na osoby siedzące lub leżące na ławkach w niesprzyjających warunkach. Zmieniające się warunki pogodowe sprawiają, że dużo ciężej jest przetrwać ten okres takim osobom. Stąd też regularne monitorowanie ich stanu i sprawdzanie czy warunki w jakich przebywają, nie zagrażają ich życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze przekazują informacje oraz pomagają w dotarciu do odpowiednich placówek gdzie mogą uzyskać pomoc.

Ale bezpieczeństwo tych osób zależy od każdego z nas. Dlatego przypominamy mieszkańcom powiatu, by przekazywali służbom informacje o miejscu przebywania osób bezdomnych, które znajdują się w warunkach mogących zagrozić ich życiu lub zdrowiu. Można to zrobić poprzez dzielnicowych, aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa czy dzwoniąc na nr alarmowy 112. W ten sposób możemy dotrzeć do większej liczby potrzebujących pomocy i uchronić ich przed zamarznięciem.

Reagujmy także na osoby, które leżą na ławkach. Oni także mogą potrzebować pomocy. Nocleg w parku może okazać się śmiertelnie niebezpieczny. Informacja skierowana do odpowiednich służb może w tej sytuacji uratować czyjeś życie.
 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

DagaDaga

0 0

Serio ? Niech się do roboty wezmą, a nie chodzą i ludzi straszą! Takie sobie życie zafundowali na własne życzenie! Jeszcze z Naszych podatków policja chodzi w czasie pracy i szuka żeby Im pomóc? Śmiechu warte! Jakby nie pili to by mogli spać w przytułku dla bezdomnych, ale jak ktoś woli pić niż mieć ciepło, to już tym bardziej niech sobie radzi. Nieroby i tyle. 09:03, 07.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA