Zamknij
REKLAMA

Skradzionym autem uciekał przed pościgiem, a potem zniknął w polu

08:05, 21.05.2020 | K.N
Skomentuj Fot. KPP Świecie
REKLAMA

Nożyce do cięcia stali, urządzenia do zakłócania sygnału GPS i krótkofalówkę policjanci znaleźli w samochodzie jednego ze złodziei, który jeździł po polnych drogach w poszukiwaniu swojego kolegi.

Patrol ,,drogówki’’ z grupy speed, w ubiegły wtorek  (12.05) przed godz. dwudziestą w miejscowości Morsk, zauważył nieprawidłowe wyprzedzanie przez kierowcę renaulta captur, jadącego w kierunku Bydgoszczy. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli pościg za kierowcą. Po przejechaniu około 3 km sprawca wykroczeń skręcił w drogę gruntową, zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo. Policjanci pobiegli za nim lecz stracili go z oczu i już go nie odnaleźli. W trakcie sprawdzania pojazdu renault captur okazało się, że został skradziony w Elblągu.
Drugi patrol drogówki, który szukał kierującego samochodem renault, w miejscowości Dziki, zauważył i zatrzymał do kontroli kierującego pojazdem skoda super B. 

- Kierującym był 21-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego, który podczas kontroli zachowywał się nerwowo i nie potrafił wyjaśnić, co robi w tym miejscu, na gruntowej drodze - informuje sierż.szt. Damian Ejankowski, rzecznik KPP Świecie. - Podczas kontroli w pojeździe ujawniono kanistry z paliwem, nożyce do cięcia stali, urządzenia elektroniczne do zakłócania sygnału GPS, telefony komórkowe oraz krótkofalówkę. Mężczyzna został zatrzymany jako osoba podejrzana  o współudział w kradzieży pojazdu.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu. 21-latek usłyszał zarzuty kradzieży auta. Sąd rejonowy w Elblągu na podstawie zgromadzonych materiałów podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu go na 3 miesiące.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA