Zamknij
REKLAMA

Zabytki naszego regionu - zapraszamy do udziału w konkursie

12:00, 05.03.2021 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Pod hasłem „Ze szkolnej ławy. Historia, pamiątki, wspomnienia” odbywa się tegoroczna siedemnasta edycja wojewódzkiego konkursu historycznego, której organizatorem jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Prace inspirowane budynkiem, wydarzeniem lub pamiątką szkolną można przesyłać do 23 kwietnia na adres e-mail [email protected].

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Tematem prac ma być szkoła w szerokim rozumieniu tego słowa. Proponujemy sięgnąć do wspomnień członków rodziny np. dziadków lub rodziców. Hasło „Ze szkolnej ławy” ma na celu ukazanie materialnego i niematerialnego dziedzictwa związanego z oświatą. Szkoła jest skarbnicą historii i anegdot przekazywanych przez byłych i obecnych uczniów i nauczycieli.

Praca musi składać się z:

  • karty tytułowej,
  • tekstu,
  • fotografii

Na zgłoszenia czekamy do 23 kwietnia. Należy je przysłać drogą elektroniczną na adres mailowy: [email protected] w tytule e-maila wpisując: „Zabytki naszego regionu 2021”.

Regulamin na stronie KPCK.

Zwycięzców poznamy 11 czerwca podczas finału konkursu w Salonie Hoffman KPCK w Bydgoszczy. Laureaci otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe, a trzy najlepsze prace zostaną opublikowane w wydawnictwie „Materiały do dziejów kultury i sztuki Bydgoszczy i regionu”.

Konkurs objął patronatem marszałek województwa, kujawsko-pomorski kurator oświaty i kujawsko-pomorski wojewódzki konserwator zabytków. Partnerem konkursu jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Jancio 52Jancio 52

0 0

Tak tak byli wszyscy równi: fartuszki, tarcze i białe kołnierze,które codziennie trza było prać 07:03, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%