Zamknij
REKLAMA

Ze wszystkich aptek wycofali z popularny lek. Był stosowany w leczeniu zakrzepów

19:22, 08.12.2018 | M.K
Skomentuj Fot. depositphotos.com/GIF
REKLAMA

Główny Inspektorat Farmauceutyczny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży leku Frexapiryne Multi. To popularny specyfik stosowany przy leczeniu zakrzepów.

Podmiotem odpowiedzialnym za wprowadzenie preparatu do obrotu na terenie kraju jest koncern Aspen Pharma Trading Limited z siedzibą w Irlandii. Lek stosowany jest przede wszystkim w profilaktyce żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej w chirurgii i w chirurgii ortopedycznej.

Decyzja o wycofaniu leku ze sprzedaży ma związek z działaniami zapobiegawczymi. W procesie wytwarzania przedmiotowego leku stwierdzono niezgodności w zakresie wymagań Dobrej Praktyki Wytwarzania. Nie można wykluczyć, że stwierdzone odchylenie w zakresie monitorowania cząstek może mieć wpływ na jakoś preparatu. W związku z tym producent nie może zagwarantować jego jakości. 

Z polskich aptek wycofana została seria Fraxiparine Multi (Nadroparinum calcium) 9500 j.m. AXa/ml (47500 j.m. AXa/5 ml) roztwór do wstrzykiwań, 10 fiolek po 5 ml. Numer serii: XC496 z datą ważności 30 kwietnia 2021 roku.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%