Zamknij
REKLAMA

Na ile milimetrów maszynką mam zgolić?

13.47, 16.09.2019 K.N Aktualizacja: 13.48, 16.09.2019
Skomentuj Fot. photogenica
REKLAMA

Przegapiłem termin u fryzjera. Miałem w głowie, że wyznaczony jest na piątek a był w czwartek. Weryfikacja nastąpiła post factum, więc bałagan w głowie objawił się całemu światu bałaganem na głowie.

Nie chcąc aby moje ego cierpiało zbyt długo, wybrałem się w następnym tygodniu do przypadkowo wybranego salonu fryzjerskiego, chociaż to raczej był zakład fryzjerski a nie salon. W dziale męskim nie było klientów, więc usiadłem na fotelu i usłyszałem standardowe pytanie: „Jak pana ostrzyc”?

Nie lubię tego pytania, ale rozumiem, że jednak jakieś instrukcje trzeba było przekazać. Przekazałem. Było tam o tym, że boki i z tylu maszynką. I tu pierwszy strzał. Miła fryzjerka, z maszynką przy moim uchu, zapytała na ile milimetrów ma te boki ostrzyc?

Że co?! Na ile milimetrów??? Kurcze, nigdy dotąd nie wpadłem na to, żeby po strzyżeniu zmierzyć długość pozostawionych włosów. Więc skąd mam wiedzieć? Zachowawczo wybrałem środkową z zaproponowanych przez fryzjerkę opcji. Następnego dnia już wiedziałem, że włosy są zbyt długie.

Następne pytanie: z przedziałkiem czy bez, a jak z przedziałkiem to jakim (tu przyznam nie pamiętam już dokładnego pytania, ale i tak nie znałem na nie odpowiedzi). Dwa zero dla fryzjerki.

Do końca strzyżenia wytrwałem z duszą na ramieniu, wyczekując kolejnych podchwytliwych pytań. Na szczęście już ich nie było.

Teraz już wiem. Nie to na ile milimetrów trzeba mi obstrzyc włosy. Wiem dlaczego chętnie płacę dwa razy więcej i godzę się na zapisywanie do kalendarza terminów wizyt u mojego fryzjera.

PS.

Kiedy opowiedziałem tę historię znajomemu, ten zrewanżował się historią swojego znajomego, który będąc przejazdem w Osiu postanowił wykorzystać czas i też poszedł do salonu fryzjerskiego. Tam musiał odpowiedzieć tylko na pierwsze pytanie wyrażając życzenie, żeby było jakoś modnie. Fryzjerka wzięła sprawy w swoje ręce i zrobiła gościa na „modnie”. Przez kilka następnych tygodni chłop chodził w czapce.

Sam już nie wiem która z opcji jest lepsza.

A Wy mieliście jakieś ciekawe przygody u fryzjera?

(K.N)

dziennikarz, redaktor naczelny portalu Świecie24 i „Gazety Lokalnej”, uwielbia czytać, pisać, kocha jazz i wędrówki po górach, lasach i dolinach. Z wykształcenia papiernik, technik mechanik i teolog. Z miłości mąż i ojciec. Angażuje się w działania Wspólnoty Rodzin

Krzysztof Nowicki

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

PawełPaweł

10 4

Serio?! Chłopie nie masz 12 lat , żeby nie wiedzieć jaką chcesz mieć fryzurę?! standardem jest,że fryzjer pyta o długość strzyżenia ?! czy przez ten Twój cały okres życia żaden fryzjer nie zapytał na jaką długość strzyc włosy ?! Realy? Ja idąc do obojętnie jakiego fryzjera - 1 pytanie jak długość w mm.. no i jazda. jak Ty chłopie sam nie potrafisz powiedzieć czego chcesz to i za Ciebie fryzjer wybiera co masz mieć na głowie 19:08, 16.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

beatabeata

5 3

Dobry fryzjer nie zadaje tak durnych pytań. 09:40, 17.09.2019


WeraWera

9 3

Portal schodzi na psy dodając taki durny felieton...
Swoją drogą to dobrze, że fryzjerka tyle pyta, bo przynajmniej stara się zrobić taką fryzurę jaką klient chce. Żeby nie wiedzieć na ile mm jest się ostrzyżonym maszyną to dopiero trzeba być durnym ? 21:10, 16.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

0 1

Oj, jaki to ja jestem wielki dziennikarz, a fryzjerka jaka *%#)!& Może gdyby bez pytania ogoliła Pana na "zero" to wiedziałby Pan po co były te wszystkie pytania. Może trochę mniej zadufania w sobie? 12:53, 05.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WojciechWojciech

1 0

ja na pytanie o zakres działań fryzjerskich na mej łepetynie odpowiadam: wyskubać siwe ;) 19:35, 29.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zwykły informatyk beZwykły informatyk be

1 0

Więc twierdzisz że większość mężczyzn na świecie jest durna? Więc jestem durny, o nie. Szczerze to sam się będę wybierał do fryzjerki i nie wiem ile mm się obciąć, z przedziałką, czy bez. Chodzę do tej samej fryzjerki i nigdy nie zastanawiałem się nad tym. Zawsze mówiłem: "Tak jak ostatnim razem." lub "Tak jak zawsze." Więc proszę nie wyzywać takie osoby. To tak jakby spytać jakąś zwykłą kobietę jakie ma parametry jej komputer/telefon. Myślę że temat jest tak aktualny ile na świecie będą mężczyźni i fryzjerzy. 11:41, 15.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%