Zamknij
REKLAMA

Premiery kinowe - maj 2022

09.46, 05.01.2023 .art. sponsorowany Aktualizacja: 09.46, 05.01.2023
Fot. Pexels

Przed nami maj, a więc czeka nas długi weekend, jak i sporo słonecznej pogody. Być może popołudnia spędzimy poza domem, co może być powodem do tego, aby tym razem może ograniczyćvulkan vegas bonus 25 euro i postawić na coś innego. Dobrze wieczorem czy w weekend wyskoczyć do kina, albowiem w maju będziemy mieć do czynienia z ciekawymi premierami.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Za każdym razem premiera nowego filmu Marvela jest wielkim wydarzeniem. Mamy teraz do czynienia z nowym uniwersum, choć wciąż obecne są w nim postaci, które znamy z Endgame. Jedną z nich jest Doctor Strange. W poprzednim filmie, czyli Spider-Man: Bez drogi do domu, jego pomoc Peterowi zakończyła się pomieszaniem kilku światów. Z zapowiedzi wiemy, że nieudane zaklęcie doprowadziło do przedostania się na Ziemię potworów i złoczyńców z innych wymiarów. Ponadto Strange za swoje zachowanie ma stanąć przed pewnym trybunałem, o którym jednak za wiele nie wiemy. Pewne jest jednak to, że czeka nas sporo emocji i wyjątkowych scen. Obok doktora pojawią się znane już nam postaci jak: Wanda Maximoff, Wong, Charles Xavier czy Christine Palmer. Na ekranie zobaczymy całkiem sporo znanych aktorów i aktorek: Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Elizabeth Olsen, Rachel McAdams, Benedict Wong.

Złoto

Tym razem kino o przetrwaniu. Dwóch mężczyzn, których imion póki co nie znamy, podejmuje się szukania złota w Australii. Wyprawa przez dłuższy czas nie przynosi rezultatów. Pewnego dnia odkrywają jednak przypadkiem największy samorodek złota, jaki kiedykolwiek został znaleziony przez człowieka. Próby jego wydobycia okazują się daremne. Mężczyźni postanawiają się rozdzielić. Młodszy z nich zostaje na miejscu, aby pilnować znaleziska, drugi zaś wyrusza po ciężki sprzęt. Pierwszy z mężczyzn będzie musiał zmierzyć się z surowym klimatem Australii, gdzie czeka na niego wysoka temperatura, mała ilość wody, niebezpieczne zwierzęta, jak i intruzi, którzy mogą zapragnąć złota. Nie wszystko przebiega zgodnie z planem. W rolach głównych występują tutaj: Zac Efron, Anthony Hayes oraz Susie Porter.

Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey to jeden z najbardziej znanych i popularnych brytyjskich seriali, który doczekał się 6. sezonów, jak i pierwszej odsłony kinowej w 2019 roku. Teraz twórcy powracają do kin z nową historią. Mamy tu w zasadzie dwa główne wątki, które prowadzone są równolegle. Pierwszym z nich jest wizyta ekipy filmowej, która ma nakręcić film w Downton Abbey. Przybycie gwiazd, filmowców doprowadza do różnych sytuacji. Drugi wątek związany jest z przeszłością Violet Crawley. Okazuje się, że rodzina ma pewne powiązania z południem Francji, gdzie znajduje się willa seniorki rodu. Część z bohaterów decyduje się na podróż, w czasie której odkryją tajemnice związane z Violet. Na ekranie zobaczymy całą plejadę aktorską, w tym: Dominica Westa, Michelle Dockery, Maggie Smith, Elizabeth McGovern, Imeldę Staunton, Hugha Bonneville's oraz Jima Cartera.

Boscy

Czas na dzieło z Hiszpanii. Competencia oficial to komediodramat o rywalizacji dwóch aktorów. Pewnemu milionerowi marzy się zapisanie w historii, dlatego też decyduje się wyprodukować film. Zatrudnia w tym celu uznaną reżyserkę - Lolę Cuevas. Ta z kolei angażuje do filmu dwie wielkie gwiazdy hiszpańskiego kina. Pierwszą z nich jest Felix Rivero, który znany jest jako hollywoodzki amant. Drugą zaś jest Ivan Torres, który uchodzi za ikonę, symbol teatru. Niestety od razu zaczynają się kłopoty. Obaj mężczyźni mają zbyt wielkie ego i uważają się za lepszych od drugiego. Powoduje to liczne konflikty i rywalizację na planie. Czy uda się zatem dokończyć dzieło? W filmie Boscy występują: Penélope Cruz, Antonio Banderas, Oscar Martínez.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%