Zamknij
REKLAMA

Najbardziej opłacalne zawody w Polsce

16.38, 12.02.2018 artykuł sponsorowany
Fot. materiał partnera

Chyba każdy z nas, za wykonywaną pracę, chciałby otrzymywać jak najlepsze wynagrodzenie. Wysokość naszych zarobków jest jednak ściśle uzależniona od zajmowanego stanowiska, posiadanego doświadczenia zawodowego i wykształcenia. Co szczególnie ciekawe, równie istotne okazuje się miejsce naszego zamieszkania. Poniżej prezentujemy listę najbardziej dochodowych stanowisk pracy.

1. Programista.

Na pierwszym miejscu zestawienia znajduje się programista. Odpowiada on za tworzenie oprogramowania, które w dobie cyfryzacji odgrywa podstawową rolę w sprawnym funkcjonowaniu wielu przedsiębiorstwach. Trudno jednoznacznie określić wysokość zarobków na tym stanowisku, niemniej jest to kwota znacznie przewyższająca 3800 brutto. Do tego należy pamiętać o ewentualnych premiach uznaniowych oraz dodatkach za delegacje i konferencje.

2. Analityk finansowy.

W każdym, większym przedsiębiorstwie zatrudniona jest osoba, która odpowiada za prawidłowy przebieg wszystkich transakcji. Oprócz tego dokonuje dokładnych ich analiz, a także poszukuje źródeł oszczędności dla całej firmy. Bardzo często wynagrodzenie analityków składa się z dwóch części: podstawy i premii motywacyjnej. Jeśli mówimy o minimalnych zarobkach, gwarantowanych umową, przeciętnie przekraczają one 3000 zł. Wysokość premii motywacyjnej leży w gestii pracodawcy, który przyznaje ją po dokonaniu okresowej oceny.

3. Automatyka i robotyka.

Trzecie miejsce w naszym rankingu wędruje do specjalistów, którzy w swojej codziennej pracy zajmują się wszelkiej maści elektroniką. Mowa tutaj o inżynierach utrzymania ruchu w fabrykach, halach produkcyjnych, ale także osobach projektujących nowe rozwiązania technologiczne. Osoby zainteresowane pracą w takim charakterze zobligowane są do ukończenia odpowiedniego kierunku studiów. Przydatne okazują się również spore pokłady kreatywności, a także logiczne myślenie. Bardzo często zdarza się również praca „na telefon”, gdy trzeba zająć się usunięciem nagłej usterki. Niemniej rekompensatą za to jest comiesięczne wynagrodzenie, stanowiące kilkakrotność minimalnej pensji krajowej.

4. Adwokat, radca prawny.

Mówiąc o najlepiej zarabiających stanowiskach, nie sposób zapomnieć o wymiarze sprawiedliwości, a dokładniej sądownictwie. Osoby świadczące usługi wsparcia w odpowiedniej interpretacji prawa polskiego, tudzież obronie w razie postawienia przed sądem, naliczają sobie całkiem spore honorarium. Jego wysokość zależy od renomy danego prawnika, liczby wygranych spraw i posiadanego doświadczenia zawodowego. Wspomnieć trzeba również, że na tego typu usługi popyt nigdy nie spadnie. Klienci zawsze będą potrzebowali pomocy prawnej, ze względu na jego specjalistyczny język.

5. Lekarz.

Pod względem wysokości wynagrodzenia, jest to stanowisko prawie równoznaczne z prawnikiem. Lekarze są jednak zatrudnieni w kilku miejscach jednocześnie, do tego oferują swoje konsultacje w poradniach prywatnych. Ostateczne zarobki oscylują w kwocie rzędu kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych (w zależności od specjalizacji).

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%