Zamknij
REKLAMA

Na co zwrócić uwagę przy zakupie i montażu pompy ciepła

06:16, 05.08.2022 | .

Kiedy myślisz o pompach ciepła, pierwszą rzeczą, która prawdopodobnie przychodzi do głowy, jest możliwość wykorzystania ich jako jednostki klimatyzacyjnej. To dlatego, że pompy ciepła są często używane jako dodatkowe źródło chłodzenia w cieplejszych miesiącach. Jednak wielu właścicieli domów zaczęło używać ich przez cały rok - zamiast używać mało ekonomicznego pieca i centralnej klimatyzacji - aby zmniejszyć koszty ogrzewania. W przypadku pompy ciepła, wykorzystuje ona energię elektryczną do przenoszenia ciepła z chłodniejszej lokalizacji (na zewnątrz lub z kanału zwrotnego w domu) do domu i usuwania nadmiaru. Urządzenia te są przeznaczone do pracy całorocznej, ale przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić, czy mają one odpowiednie cechy, które będą dla nas korzystne.

Wybór odpowiedniej wielkości pompy ciepła

Kiedy kupujesz pompę ciepła, prawdopodobnie zobaczysz wiele różnych ocen BTU. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć jest to, że ocena BTU odnosi się do chłodzenia, a nie ogrzewania. Jednak najlepszym sposobem na określenie, którą pompę ciepła należy kupić jest spojrzenie na ocenę SEER.

Ocena SEER mówi, ile BTU urządzenie będzie produkować na każdy wat energii elektrycznej. Należy również rozważyć przewody i wielkość pomieszczenia przy określaniu, którą jednostkę kupić. Jeśli pomieszczenie jest zbyt małe, jednostka nie będzie w stanie spełnić wymogu minimalnego przepływu powietrza i może się wyłączyć. Jeśli przewody są zbyt małe, jednostka będzie musiała pracować ciężej i będzie mniej wydajna.

Oprócz oceny SEER i wielkości pomieszczenia, należy również wziąć pod uwagę miejsce instalacji i klimat. Jeśli mieszkasz w zimnym klimacie, powinieneś kupić system o wyższej wartości SEER, aby obsłużyć dodatkowe obciążenie grzewcze. Jeśli mieszkasz w wilgotnym klimacie, powinieneś również szukać wyższego wskaźnika SEER. Zanim kupisz pompę ciepła, zrób swoje badania. Sprawdź pompy ciepła ranking i upewnij się, że urządzenie jest dobrze oceniane przez konsumentów i ekspertów. To da Ci spokój, że dostajesz produkt wysokiej jakości, który będzie trwał przez wiele lat.

Cechy pompy ciepła, których należy szukać

Podczas zakupów pompy ciepła, należy mieć oko na kilka kluczowych cech. Po pierwsze, upewnij się, że urządzenie jest certyfikowane przez Departament Energii. Po drugie, upewnij się, że ma sprężarkę spiralną, aby uniknąć problemów z konserwacją. I wreszcie, należy upewnić się, że ma pojemność do obsługi swoich potrzeb w zakresie ogrzewania i chłodzenia. Jeśli używasz swojej pompy ciepła zarówno do ogrzewania i chłodzenia, należy upewnić się, że ma tryb oszczędzania energii, który jest przeznaczony do obu funkcji.

Niektóre jednostki mają tylko jeden tryb dla ogrzewania lub chłodzenia, co nie jest idealne, gdy próbujesz użyć go do obu funkcji. Wysokiej jakości urządzenia możemy znaleźć na https://e-energia.pl/,

Gdzie zainstalować pompę ciepła

Pompy ciepła mogą być używane zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia. Pierwszą rzeczą do rozważenia przy instalacji pompy ciepła jest to, czy będziesz go używać do ogrzewania lub chłodzenia. Jeśli chcesz go używać do obu, należy zainstalować go w miejscu, gdzie może łatwo przenieść ciepło z wewnątrz lub na zewnątrz domu na drugą stronę.

Podczas korzystania z pompy ciepła do ogrzewania, można umieścić go w salonie, jadalni, kuchni lub piwnicy. Używając jej do chłodzenia, należy umieścić ją w pomieszczeniu bez kanałów powietrza powrotnego i jak najdalej od części mieszkalnej.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%