Zamknij
REKLAMA

Pilarki stołowe do drewna – do czego służą?

09.46, 21.09.2022 .

Pilarka tarczowa do drewna - to narzędzia które może przydać się do prac remontowych czy też majsterkowania, warto zaopatrzyć się w takie urządzenie jeśli pracujemy z drewnem bądź materiałami drewnopodobnymi.

Rodzaje pilarek

Przed zakupem warto zapoznać się z rodzajami pilarek stołowych jakie występują na rynku, dzięki temu będziemy w stanie podjąć odpowiednią decyzję.

1. Pilarki budowlane tarczowe - jest to profesjonalna pilarka stołowa do drewna oraz materiałów drewnopodobnych, przystosowana do ciężkich prac budowlanych.
2. Pilarki stołowe typu krajzega do drewna - jest to uniwersalne narzędzie warsztatowe które charakteryzuje się precyzyjną krawędzią cięcia.
3. Pilarki stołowe stolarskie - jest to profesjonalne urządzenie o dużych możliwościach personalizacji stołu ( rozszerzanie kierunkowe powierzchni roboczej)
4. Pilarka stołowa rozdzielcza - są przeznaczone do wzdłużnego piłowania opołów, bali lub pryzm na deski.

Zastosowanie pilarek

Pilarka stołowa może być używana jako piła górna z prowadnicami, co bardzo ułatwia cięcie poszczególnych części. Co równie ważne, pilarki tarczowe mają znacznie większą moc niż modele ręczne. Należy w tym miejscu pamiętać, że przy wykonywaniu bardziej wymagających i zaawansowanych prac najważniejsza jest moc sprzętu, a często również dokładność cięcia którą możemy osiągnąć poprzez zastosowanie odpowiedniej tarczówki. Właśnie dlatego piły stołowe są tak popularne. Jest to popularna i chętnie wykorzystywana piła do przycinania i obróbki różnych materiałów, głównie drewna i materiałów drewnopodobnych.

Niektóre pilarki stołowe możemy zastosować nawet w obszarach bez zasilania sieciowego dzięki wykorzystaniu silnika spalinowego. Z silnikiem spalinowym najczęściej spotkać możemy krajzegi do drewna oraz pilarki budowlane. Najrzadziej spotykanym typem pilarki stołowej z silnikiem spalinowym jest pilarka stołowa stolarska oraz piła stołowa rozdzielcza

Proponujemy Państwu dużą dostępność różnego rodzaju produktów, takich jak pilarki stołowe. Stale uzupełniamy nasz asortyment, dzięki czemu z pewnością znajdą Państwo u nas model, który najlepiej spełni wszystkie potrzeby i oczekiwania.

Czym kierować się przy wyborze pilarki stołowej?

Przy wyborze odpowiedniej dla nas pilarki stołowej oraz tarczówki do drewna warto zwrócić na kilka szczegółowych kwestii dzięki którym będziemy w stanie wybrać odpowiedni dla nas produkt.

A. Zakres prac
B. Wielkość tarczy
C. Regulacja obrotów
D. Sposób zasilania
E. Moc znamionowa
F. Ciężar
G. Emisja hałasu
H. Wysokość cięcia.
I. Możliwości personalizacji

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%