Zamknij

Jak zostać mechanikiem samochodowym na miarę XXI wieku

08:53, 03.09.2020 | materiały partnera

W Polsce wciąż rośnie liczba kupowanych samochodów. Systematyczne przeglądy oraz nieoczekiwane usterki lub awarie potrzebują zostać rozwiązane rękami specjalisty. Mechanik to zawód wymagający obszernej wiedzy oraz umiejętności manualnych. Co jeszcze trzeba wiedzieć o tej profesji, by stać się jednym z najlepszych w swoim mieście?

Mechanik samochodowy – co robi, gdzie pracuje

Mechanicy samochodowi to osoby, które dbają o stan techniczny naszych aut. Zajmują się naprawą poszczególnych podzespołów, wymianą zużytych części, kontrolą stanu technicznego całego pojazdu oraz jego kilometrażu. Serwisanci mogą specjalizować się w naprawie aut konkretnych marek, samochodów z jednego kraju lub wybranych podzespołów. Najczęściej spotyka się jednak wszechstronnych mechaników, którzy pracują nad wieloma usterkami w różnych pojazdach. Zawód wykonuje się w warsztatach, serwisach i stacjach diagnostycznych.

Mechanik – kwalifikacje, cechy charakteru

U mechaników z Bydgoszczy i Krakowa najbardziej pożądane są zdolność analitycznego i logicznego myślenia. Chęć znalezienia rozwiązania dla dręczących auto problemów – czasem więc niezbędna będzie dociekliwość. Przydaje się tu również staranność, cierpliwość oraz, wspomniane wcześniej, zdolności manualne. Zanim jednak mechanik zacznie „grzebać” w cudzym silniku, musi mieć odpowiednie wykształcenie. Absolutną podstawą jest tutaj ukończona szkoła zawodowa z profilem samochodowym. Pracodawcy, oczekują już od kolejnych pokoleń wykształcenia średniego technicznego. Oczywistym jest również fakt posiadania przez mechanika min. prawa jazdy w kategorii B.

Bez czego nie może istnieć mechanik XXI wieku?

Kimże byłby mechanik samochodowy bez aut oraz ich właścicieli? Jego zawód nie mógłby wówczas istnieć. Dobrze jest więc budować bazę zadowolonych klientów. To oni przyniosą nam kolejnych i kolejnych… Co więcej, pomogą nam zdobyć najwyższe wyróżnienia w plebiscycie Orły Motoryzacji. Wystarczy chwila na rejestrację swojej firmy w programie, poprzez stronę https://www.orlymotoryzacji.pl/ i pozostaje nam tylko czekać na efekty. Najlepsi przedsiębiorcy wybierani są na podstawie ocen klientów, zgromadzonych na licznych serwisach internetowych. Wystarczy, by nasza średnia z tych opinii wyniosła 8 na 10 punktów, a my wejdziemy w szeregi Orłów Motoryzacji. Da nam to fizyczne, realne potwierdzenie, że firma w danym roku była oceniana pozytywnie przez swoich klientów.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA