Zamknij
REKLAMA

Dlaczego ubezpieczenie turystyczne to niezbędny wakacyjny towarzysz?

10:01, 15.10.2020 | Materiał partnera

Jesteś zapalonym turystą? Twoje zagraniczne wakacje to prawdziwe wyprawy, a nie leniwe wycieczki na najbliższą plażę? Każdego dnia zwiedzanie innego miejsca jest tym, co najbardziej kochasz? Czujesz się obieżyświatem, który wyjeżdża bardzo często za granicę? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to ubezpieczenie turystyczne jest skierowane właśnie do Ciebie!

Podróżowanie jest jedną z najczęściej wymienianych pasji. Dla wielu osób zagraniczny wyjazd to nie tylko szansa na poznanie nowych miejsc i kultur, ale także aktywny wypoczynek. Zwiedzanie codziennie innego miejsca czy uprawianie sportów podczas wakacji są esencją udanego wypoczynku. To właśnie aktywne osoby powinny w szczególności pomyśleć o ochronie. Ubezpieczenie na podróż na mubi.pl to dla nich świetnie rozwiązanie!   

Polisa podstawowa versus polisa rozszerzona

Ubezpieczyciele proponują swoim klientom ubezpieczenia turystyczne o różnym zakresie ochrony. Najprościej można podzielić je na te podstawowe i rozszerzone. Czym one się od siebie różnią? 

Podstawowa wersja ubezpieczenia turystycznego zapewnia zwrot kosztów leczenia oraz opłat związanych z podjętą wobec ciebie akcją ratowniczą w górach lub nad morzem. Oczywiście mowa tutaj o specjalistycznej pomocy z udziałem na przykład śmigłowca. W ramach wersji podstawowej otrzymasz także NNW i assistance podróżne, które przyda się podczas podróżowania samochodem. 

Pakiet rozszerzony jest o wiele bogatszy. To właśnie bardzo aktywne osoby, dla których sport to podstawa wakacyjnego wyjazdu, powinny pomyśleć o dodatkowym zakresie polisy. Dzięki rozszerzeniu ochrony otrzymają wsparcie ubezpieczyciela w przypadku utraty sprzętu sportowego. To jednak nie wszystko…

Miłośnicy sportów, także tych wysokiego ryzyka i ekstremalnych, mogą poszerzyć ubezpieczenie turystyczne o ochronę podczas ich uprawiania. Oczywiście ubezpieczyciele w OWU wymieniają listę sportów, które podlegają ubezpieczeniu. 

Rozszerzone ubezpieczenie podróżne pozwala także na ubezpieczenie bagażu i sprzętu elektronicznego. W razie odwołania imprezy turystycznej, opóźnienia lotu czy rezygnacji z noclegu ubezpieczyciel wypłaci rekompensatę za poniesione koszty. 

EKUZ to nie wszystko!

Czytając artykuł, pewnie pomyślałeś – po co mi ubezpieczenie turystyczne, jak mogę mieć za darmo EKUZ? Oczywiście karta wydawana przez NFZ jest bezpłatna i pozwala na otrzymanie opieki medycznej w innych krajach europejskich na takich samych zasadach jak ich mieszkańcy. Niestety w niektórych państwach część podstawowych usług medycznych jest płatna!

Po drugie EKUZ zapewnia leczenie tylko w publicznych placówkach. Natomiast ubezpieczenie turystyczne pokrywa także koszty opieki medycznej w prywatnych placówkach. Dodatkowo w razie urazu lub kontuzji z polisy możesz otrzymać odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu oraz liczyć na transport medyczny.

Warto także pamiętać, że EKUZ działa tylko w części krajów Europejskich – głównie tych należących do Unii Europejskiej. Już wyjazd za wschodnią granicę Polski nie pozwoli na skorzystanie z karty w razie choroby lub urazu. 

Ubezpieczenie turystyczny pozwala także na ochronę sprzętu, zapewnienie opieki bliskim w razie Twojej hospitalizacji lub zwrot kosztów za niewykorzystany nocleg. EKUZ to jedynie wsparcie w ramach podstawowej opieki medycznej, która nie zawsze musi być darmowa!

Ubezpieczenie turystyczne na dłuższy okres

Zazwyczaj ubezpieczenie turystyczne wykupuje się na 2 tygodnie wakacji. Co jednak powinny zrobić osoby, które wielokrotnie w ciągu roku wyjeżdżają za granicę w celach turystycznych? Czy ubezpieczyciele oferują polisy na półroczny wyjazd dookoła świata?

Ubezpieczyciele proponują swoim klientom różne warianty ubezpieczenia turystycznego. W Generali można wykupić polisę nawet na cały rok. Może ona obowiązywać dokładnie przez 12 miesięcy lub zapewniać ochronę podczas krótkich i częstych wyjazdów na maksymalnie 60 dni. PZU oferuje również podobne rozwiązania w pakiecie indywidualnym, partnerskim lub rodzinnym – tłumaczy Tomasz Sowa redaktor w Mubi.

Roczne ubezpieczenie turystyczne ma kilka zalet. Po pierwsze pozwoli Ci na ograniczenie formalności przed każdym wyjazdem. Nie będziesz musiał przed każdym wyjazdem szukać kolejne polisy. Więcej o zasadach działania rocznego ubezpieczenia turystycznego przeczytasz na https://mubi.pl/poradniki/roczne-ubezpieczenie-turystyczne/

Czy warto więcej wykupić ubezpieczenie turystyczne? W podstawowej wersji polecane jest ona podczas każdego wyjazdu za granicę. Jednak ta rozszerzona sprawdzi się najlepiej w przypadku osób bardzo aktywnych, dla których wakacje to wyprawa, a nie wycieczka!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA