Zamknij
REKLAMA

Domowe akwarium

12:04, 23.10.2020 | materiały partnera

Szybkie tempo życia, codzienny stres i masa obowiązków zawodowych i domowych sprawiają, że coraz częściej poszukujemy krótkiej chwili wytchnienia i relaksu. Jedni wybierają jogę lub jazdę na rowerze, inni oddają się przyjemności czytania książek czy nawet wyszywania czy haftowania. Jest też grupa pasjonatów akwarystyki, która w hodowli rybek i podwodnych roślin upatruje nie tylko ciekawe i nietuzinkowe hobby, ale również swój własny sposób na odprężenie, wycieszenia i złapanie dystansu do świata i życia.


Akwarystyka jest dziedziną wiedzy z długoletnią tradycją. I choć własne akwarium jest niemal bezobsługowe, warto na bieżąco zgłębiać wiedzę o podwodnym świecie, tak aby tworzyć coraz bardziej egzotyczne podwodne krajobrazy. Różnorodność gatunków ryb słodkowodnych i morskich oraz roślin podwodnych sprawiają, że nigdy nie będziemy się nudzić i każdy etap hodowli będzie dla nas odkrywczy i inspirujący.

Jak wybrać ryby do akwarium?


Różnorodność gatunków ryb zarówno słodkowodnych, jak i morskich sprawia, że zakup tych odpowiednich będzie nie lada wyzwaniem zwłaszcza dla początkujących hodowców. Wybierając rybki musimy mieć na względzie nie tylko nasze preferencje estetyczne, ale również to jak różne gatunki będą ze sobą wspólnie żyć. Ważne jest również to, aby wszystkie gatunki dopasować do temperatury panującej w akwarium oraz do oświetlenia czy współistniejących roślin. Kolejnym istotnym czynnikiem będzie pokarm, gdyż będzie on wspólny dla wszystkich lokatorów akwarium. Warto więc przed zakupem rybek zapoznać się z wymaganiami poszczególnych gatunków i ich ogólną charakterystyką.

Jedną z najbardziej popularnych rybek akwariowych jest pawie oczko, zwane potocznie gupikiem. To świetna propozycja dla początkujących akwarystów, gdyż jest to ryba niewymagająca, która dobrze czuje się w grupie z innymi gatunkami. Ma długość około 5 centymetrów. Gupiki znane są z wyjątkowo szybkiego rozmnażania, dlatego jeśli nie chcemy szybko namnażającej się populacji powinniśmy wybrać ryby jednej płci.

Inną ciekawą propozycją może być bystrzyk neonowy. To, co go wyróżnia to jaskrawe ubarwienie, które stworzy piękną ozdobę naszego podwodnego świata. Podobnie jak gupiki żyją w ławicy, dlatego ważne jest, aby w akwarium znaleźli się inni przedstawiciele tego gatunku.
W sklepach akwarystycznych znajdziemy również inne ciekawe ryby takie jak: black molly, kirysek pstry czy bojownik wspaniały.

W przypadku braku wystarczającej wiedzy lub wątpliwości należy udać się do sklepu akwarystycznego i uzyskać fachową poradę nie tylko w kwestii akcesoriów do akwarium takich jak: pompki, reduktory, filtry do akwarium, zestawy co2 do akwarium czy karmniki, ale również w sprawie samego doboru rybek. Wykwalifikowani pracownicy udzielą nam również informacji w sprawach takich jak: akwarium cena czy miesięczny koszt utrzymania podwodnego świata ryb i roślin.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA