Zamknij
REKLAMA

Segregacja śmieci - jak zacząć?

13:28, 30.10.2020 | materiały partnera

Segregacja śmieci to nie tylko wyraz dobrej woli i troski o przyrodę, ale także obowiązek. Początkowo może to przysporzyć trudności, zwłaszcza jeśli wcześniej nie wykazywałeś takiego nawyku. Aby utrwalić swoją proekologiczną postawę wystarczy stopniowe przyzwyczajenie się do wyrzucania śmieci do dedykowanych pojemników. Dzięki temu generowane odpady będą mogły zostać ponownie wykorzystane do wytworzenia innych przedmiotów - nadanie im drugiego życia pozwoli Ci przyczynić się do wniesienia swojej cegiełki w ochronę środowiska. Odpowiednio dobrane kosze na odpady ułatwią Ci segregację.

1.Segregację śmieci rozdziel na pomniejsze etapy

2. System kolorowych pojemników na śmieci ułatwi właściwą segregację 

3. Korzystanie z pojemników do segregacji śmieci to Twój wkład w ochronę przyrody

Segregację śmieci rozdziel na pomniejsze etapy

Na początku skup się na podejmowaniu bardziej świadomych wyborów. Już na etapie tworzenia listy zakupów możesz podjąć ekologicznie mądre wybory. Jak? Zamiast kupować kilka półlitrowych butelek wody mineralnej sięgnij po baniaki o większej pojemności. W przypadku paczkowanej żywności pakowanej w postaci małych porcji wybierz większe opakowania. To nie tylko krok do mniejszej ilości generowanych później śmieci, ale również ekonomiczniejszy wybór - z reguły jest to też tańszy wariant.

System kolorowych pojemników na śmieci ułatwi właściwą segregację 

Równolegle z pracą nad ekologicznymi wyborami warto wyposażyć się w pojemniki do segregacji śmieci. W wyrobieniu takiego nawyku pomogą specjalne kosze z kolorowymi pokrywkami, które ułatwią segregowanie odpadów. Będzie to również stanowiło ułatwienie dla wzrokowców - kosze z niebieską pokrywką są przeznaczone dla papieru, zielone - dla szkła, a żółte - dla metali i tworzyw sztucznych. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na system trójpojemnikowy lub jednopojemnikowy - powinieneś ćwiczyć uważność podczas wyrzucania śmieci - w przeciwnym razie nawet najbardziej żywe kolory pojemników nie pomogą Ci w prawidłowej segregacji. Różnorodną ofertę koszy na odpady znajdziesz np. tutaj: https://www.ajprodukty.pl/czystosc-i-srodowisko/segregacja-odpadow/6204205.wf.

Korzystanie z pojemników do segregacji śmieci to Twój wkład w ochronę przyrody

Jeśli los Twoich bliskich oraz planety nie jest Ci obojętny - segregacja odpadów w szybkim czasie stanie się dla Ciebie naturalnym odruchem. Kolorowe pojemniki na śmieci pozwolą Ci na właściwe przyporządkowanie generowanych odpadów, a Tobie pomogą w spełnieniu społecznego obowiązku, również w stosunku do przyszłych pokoleń. Każdy taki krok ma znaczenie, szczególnie w skali mikro. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA