Zamknij
REKLAMA

Kredyt gotówkowy dla obcokrajowca

12:59, 05.11.2020 | Materiał partnera

Czy kredyt gotówkowy w Polsce mogą zaciągać obcokrajowcy? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Pamiętajmy, że każda instytucja bankowa prowadzi własną politykę kredytową i ustala indywidualne warunki udzielania takich zobowiązań. Pewne jest, że na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, a banki wręcz walczą o pozyskiwanie klientów.

Jednocześnie wiadomo, że obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy stanowią ogromną grupę potencjalnych kredytobiorców, którzy mogliby skorzystać z ofert kredytowych, tym samym generować zyski dla banków, dlatego szukając odpowiedniego kredytu gotówkowego warto skorzystać z porównywarki - https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe.

Czy możliwy jest kredyt gotówkowy dla obcokrajowca?

Większość banków komercyjnych, które funkcjonują na terenie naszego kraju, widzi ogromny potencjał w obcokrajowcach jako licznej grupie swoich klientów. Okazuje się, że nie wszystkie, ale większość instytucji bankowych decyduje się na współpracę z cudzoziemcami i oferuje im kredyt gotówkowy. Należy jednak przyznać, że kredyt gotówkowy dla obcokrajowca w Polsce, nawet jeśli jest dostępny, to na nieco innych warunkach aniżeli ten sam produkt bankowy dla naszych rodaków. Zazwyczaj wiąże się z koniecznością spełnienia większej ilości formalności, bardziej szczegółową weryfikacją pod kątem zdolności kredytowej i proponowaniem gorszych warunków spłaty. W wielu przypadkach nadal jest to opłacalne źródło zewnętrznego wsparcia finansowego.

 

Jaki kredyt gotówkowy dla cudzoziemca?

Banki, które decydują się na współpracę z obcokrajowcami, udzielają im kredyt gotówkowy na dowolny cel albo kredyt celowy, w tym kredyt na samochód, remont mieszkania czy kursy zawodowe. W tym zakresie kredytobiorcy, którzy nie są obywatelami naszego kraju mają swobodny wybór. Nadal ograniczenia występują jednak jeśli pod uwagę weźmiemy kredyt hipoteczny, czyli ten udzielany na zakup mieszkania, chociaż nie można potwierdzić, że takie w ogóle nie są udzielane cudzoziemcom.

Kredyt dla obcokrajowca zaciągany najczęściej, to zobowiązanie na dowolny cel. Wtedy instytucja bankowa zupełnie nie ingeruje w to, na co kredytobiorca przeznacza uzyskane środki. Najczęściej są one dzielone na kilka części i mogą realizować różne potrzeby. Cudzoziemcy najczęściej przeznaczają je na przygotowanie nowego lokum do mieszkania, ale też są to bez wątpienia dobre środki "na start" w nowej rzeczywistości. Część pieniędzy może "reperować" bieżący budżet, środki z kredytu mogą być nawet pomocne w ramach wsparcia najbliższych kredytobiorcy, którzy pozostali w ojczyźnie.

Jeśli cudzoziemiec zaciąga kredyt gotówkowy celowy, wtedy ten w całości przeznaczany jest na konkretną potrzebę, wspomniany już samochód czy remont nieruchomości. Cel może być tak naprawdę dowolny, ale ważne jest, by go wskazać, a potem udokumentować jego realizację.

 

Kredyt gotówkowy dla cudzoziemca - warunki udzielania

Biorąc pod uwagę kredyt w Polsce dla obcokrajowca, należy uwzględnić, że banki uwzględniają nieco wyższe ryzyko kredytowe, a więc ryzyko niewypłacalności potencjalnego klienta. W związku z tym kredyty są udzielane z większymi ograniczeniami i wymogami, jakie musi spełnić kredytobiorca. Aby cudzoziemiec mógł otrzymać kredyt gotówkowy, musi nie tylko wykazać stały dochód generowany w naszym kraju, ale również legalny pobyt i adres zameldowania na terenie Polski. Instytucja bankowa musi mieć gwarancję regulowania comiesięcznych rat w wyznaczonym terminie.

Najlepsze warunki kredytowe oferowane są tym cudzoziemcom, którzy w Polsce generują dochody stałe, na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony i tym, którzy mają legalny, stały pobyt. W przypadku kredytów na dowolny cel co prawda nie są wymagane dodatkowe zabezpieczenia, takie jak wkład własny, natomiast nierzadko takie zobowiązania udzielane są z wyższym oprocentowaniem albo na krótszy czas trwania współpracy pomiędzy kredytobiorcą a bankiem. Co ważne, kredyt gotówkowy dla cudzoziemca coraz częściej oferowany jest dla dwóch kredytobiorców albo z poręczycielem, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko kredytowe.

 

Najlepszy kredyt gotówkowy dla obcokrajowców - jak znaleźć?

Ponieważ coraz więcej banków oferuje kredyty gotówkowe dla cudzoziemców, warto poznać co najmniej kilka różnych propozycji, by wybrać tę najlepszą. Bez problemu charakterystykę poszczególnych zobowiązań znajdziemy w sieci, chociażby na oficjalnych stronach internetowych instytucji bankowych. Kwestie weryfikacji można znacznie ułatwić, korzystając na przykład z rankingów kredytowych na https://www.totalmoney.pl/ . W tym przypadku należy szukać zestawień, które uwzględniają kredyty dla cudzoziemców. Pod uwagę warto brać oprocentowanie, wysokość rat, czas współpracy, ale przede wszystkim wyjątkowe warunki i ograniczenia, jakie stawiają banki potencjalnym klientom, którzy nie posiadają polskiego obywatelstwa. Dzięki temu udaje się wybrać najlepszą propozycję, "szytą na miarę" indywidualnych potrzeb, ale też możliwości spłaty.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA