Zamknij
REKLAMA

Dyktanda.pl - co można znaleźć na tej stronie?

14:38, 10.02.2021 | materiały partnera

Serwis dyktanda.pl jest największą platformą w Polsce, która wspomaga naukę języka polskiego. Należy on do EDU Games S.A.. - https://edu-games.pl/ - Na tej platformie możemy znaleźć różne zagadnienia dotyczące języka polskiego. Są to na przykład streszczenia lektur szkolnych (między innymi: „Ania z Zielonego Wzgórza” czy „Pan Tadeusz”), tekst o samogłoskach i spółgłoskach, o zdaniach złożonych, życiorys Williama Szekspira, ciekawostki na temat alfabetu, a także część związana z gramatyką (między innymi: co to jest przysłówek, oksymoron, epitet oraz związki frazeologiczne, zasady ortografii, a także odmianę przez przypadki).

Ponadto można tu znaleźć wypracowania z podziałem na kategorie. Tymi kategoriami są: Lektury szkoła średnia, Lektury klasa 1 – 3, Lektury klasa 4 – 6, Lektury klasa 7 – 8, Książki, Język polski, Jak się pisze?, Jak napisać? oraz Co to znaczy?. Jest też możliwość dodania własnego wypracowania. Każde z wypracowań jest weryfikowane przez wykwalifikowane osoby, z tym że można je upublicznić od razu i przy każdym jest jedno z dwóch słów zweryfikowane lub niezweryfikowane. Jest też organizowany konkurs „Mistrz Wypracowań”, w którym jest podział na następujące grupy: szkoła podstawowa klasy 1 – 3, klasy 4 – 6 oraz klasy 7 – 8, szkoła średnia oraz dorośli. Nagrody w tym konkursie to: smartfon, stabilizator do smartfona, PlayStation 5, opaska sportowa, Xbox Series X, Xbox Series S, a także dostęp próbny do serwisu Legimi. Nagrody w tym konkursie są przewidziane dla każdego uczestnika. 
Dyktanda.pl jest znakomitym przykładem szybkorosnącej platformy z sektora EdTech.

Najważniejsza funkcja tego portalu
Na tym portalu oprócz wiedzy teoretycznej jest też możliwość zarówno rozwiązywania, jak i dodawania własnych dyktand. Jedyne co trzeba zrobić, to zarejestrować się na tej stronie. Warto również zaznaczyć, że dyktanda.pl organizują największe dyktanda w Polsce. Ich uczestnikami są uczniowie szkół podstawowych (z podziałem na klasy 1 – 3, klasy 4 – 6, oraz klasy 7 – 8), uczniowie szkół średnich oraz dorośli. Różne dyktanda kładą nacisk na różne umiejętności, na przykład, to czy w danym słowie powinno być „rz” czy „ż” albo „u” czy „ó” albo „h” czy „ch” albo „i” czy „ii” czy „ji” albo „ę” czy „en” albo „ę” czy „em” albo „ą” czy „om” albo „ą” czy „on”. Najczęściej w jednym dyktandzie jest sprawdzanych kilka umiejętności. Najczęściej konkursy są organizowane z jakiejś konkretnej okazji, na przykład na Święto Niepodległości, a także Dyktando Mikołajkowe, Dyktando Zimowe oraz Wakacyjny Mistrz Ortografii. W zależności od zajętego miejsca można wygrać zestaw klocków Lego, poduszkę relaksacyjną lub książki. Nagrody są przyznawane od 1 do 20 miejsca.

Podsumowanie
Serwis https://dyktanda.pl/ jest miejscem w Internecie, które zdecydowanie warto odwiedzić, jeśli chcemy poszerzyć swoje umiejętności polonistyczne lub sprawdzić się w jednym z dyktand oferowanych przez ten portal. Warto również tutaj zajrzeć ze względu na konkursy organizowane przez serwis, ponieważ może w nich wziąć udział każdy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%