Zamknij
REKLAMA

Narożnik - co to i jak wybrać?

00:00, 16.04.2021 | materiały patnera

Narożniki podbijają polskie serca już od kilku lat. W każdym nowocześnie urządzonym mieszkaniu znajdziecie ten mebel. Spełnia rolę użytkową, praktyczną i dekoracyjną. Przyciąga uwagę naszych gości. Zatem powinien być wybierany ze starannością. Poniżej opiszemy jak wyglądają narożniki i na czym się kierować w czasie jego zakupu.

Jak wygląda narożnik?

Narożnik ma charakterystyczny kształt. Posiada kąt prosty i przyjmuje kształt litery L lub litery U. Te w kształcie litery L mogą być prawo- lub lewostronne, dzięki czemu łatwiej jest je ustawić w wybranym przez nas miejscu, ale sprawia to też, że powinniśmy być ostrożni i zwracać na to uwagę przy zakupie.

Wielkość narożnika

Narożniki, jak wszystkie inne meble, mogą być różnej wielkości i powinniśmy ją dopasować do naszych potrzeb. To oczywiste, że nie kupimy narożnika, który nie zmieści się w naszym salonie. Nie powinniśmy także kupować go jeżeli sprawi, że pokój będzie wyglądał na zagracony. W większych mieszkaniach mamy większą swobodę przy wyborze wielkości. Wtedy możemy dostosować narożnik do ilości osób najczęściej przebywających w domu. Im więcej gości przyjmujemy w tym samym czasie, tym więcej miejsca do siedzenia będziemy potrzebować. Tu przyda się narożnik w kształcie litery U. Dobrym pomysłem będą także takie duże narożniki.

Materiał obicia

Materiały, z których są wykonane obicia, są różne. Od zwykłego materiału po ekoskórę. Możecie też wybrać różne kolory. Im bardziej wyrazisty kolor, tym większą uwagę będzie przykuwał narożnik. Jest to szczególnie polecane, jeżeli narożnik ma spełniać rolę dekoracyjną. Tutaj warto wspomnieć o jakości. Nie oszczędzajcie na jakości obicia. Dobre obicie powinno być odporne na przecieranie się, prucie, niszczenie czy plamy. Kiedy poświęcić więcej uwagi na obicie? Wtedy gdy przyjmujecie dużo gości, w domu przebywają dzieci lub zwierzęta.

Funkcja spania

Narożnik z funkcją spania można rozłożyć oraz może służyć na co dzień jako łóżko. Często jest to wykorzystywane w kawalerkach i małych mieszkaniach, gdzie salon jest wykorzystywany także jako sypialnia. Takie narożniki najczęściej mają inne materace, ale też nie zawsze, więc warto zwrócić na to uwagę. Dobry materac, przeznaczony do spania, nie powinien się pod nami bardzo zapadać, nie powinien być bardzo miękki. Może on wtedy bardzo szybko się zniekształcić i nie będzie wtedy ani wygodny ani zdrowy dla nas.

Narożniki modułowe

Narożniki modułowe to narożniki, które łatwo jest rozdzielić na kilka części. Łatwiej je transportować i wnosić do mieszkania. Jest to często cecha dużych narożnik i narożników w kształcie litery U. Takie narożniki też są często polecane dla osób, które szybko nudzą się wystrojem wnętrza swojego salonu i lubią często wykonywać małe przemeblowanie.

Dodatkowe funkcjonalności

Narożniki maja też kilka innych zalet, które mogą być przydatne w codziennym życiu. Na przykład takie schowki w podłokietnikach. Można w nich schować magazyn, książkę, pilot i inne rzeczy. W takim przypadku pilot nigdy się nie zgubi i zawsze będzie pod ręką dla osób aktualnie wypoczywających na narożniku.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%