Zamknij
REKLAMA

Srebro koloidalne: jak używać cząstek nanosrebra do odkażania - właściwości, działanie i właściwości

17:43, 27.09.2021 | materiał partnera

Dobroczynne działanie srebra koloidalnego było znane już w starożytności. Inna nazwa produktu to nanosrebro. Cząsteczki srebra wykazują wysokie działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze i antywirusowe. Powszechnie stosowane jest do odkażania, gojenia ran czy odleżyn, jak również w okulistyce. Przyjrzyjmy się mu z bliska.

Czym jest srebro koloidalne?

Czym jest nanosrebro, zwane także srebrem koloidalnym? Jego łacińska nazwa to Argentum colloidale. Srebro koloidalne to cząsteczki srebra zawieszone w cieczy. Jest to preparat mocno rozdrobnionego srebra połączony z żelatyną bądź białkiem. Cząsteczki są tak mikroskopijne, że nazywa się je nanocząsteczkami. Nie są widoczne gołym okiem. Pod mikroskopem można zauważyć jego drogocenne drobinki osiągające wielkość do 100 nm. 

Nanosrebro i jego właściwości

Do czego służy srebro koloidalne? Srebro koloidalne ma silne właściwości odkażające. Stosuje się go zewnętrznie, na rany i urazy. Doskonale sprawdza się również w okulistyce, podczas zapalenia spojówek. Doceniają jego właściwości także osoby borykające się z tak przykrymi dolegliwościami jak: trądzik, opryszczka, łuszczyca, egzema czy atopowe zapalenie skóry. Można również napotkać praktykę inhalowania się nanosrebrem, zwłaszcza w przypadkach występowania ostrego kaszlu.

Srebro koloidalne, jest powszechnie używane jako składnik wielu kremów czy opatrunków na rany. Kosmetolodzy chwalą i doceniają kosmetyki, które zawierają nanosrebro. Co więcej, często stosuje się go przed takimi zabiegami jak makijaż permanentny czy mezoterapia igłowa. 

W medycynie, przed wynalezieniem antybiotyków, leczono się właśnie głównie nanosrebrem, które pomagało zwalczać obecne w organizmie bakterie, grzyby i wirusy. W okresie dżumy matki podawały dzieciom srebro, by ustrzec je przed okropną chorobą. W starożytności natomiast srebrem smarowano wewnętrzną część naczyń, w celu działania antybakteryjnego. Po dziś dzień bardzo szerokie grono użytkowników docenia właściwości srebra koloidalnego, przekonując się na własnej skórze o jego wartościowym działaniu. Do czego służy srebro koloidalne - wapteka.pl idealnie rozwiewa wszelkie wątpliwości i odpowiada na częste pytania w zakresie stosowania.

Srebro koloidalne do użytku zewnętrznego

Food and Drag Administration przeprowadziło badania, które wskazują, że nie rekomenduje się używania srebra koloidalnego wewnątrz organizmu. Przyczyną jest możliwość gromadzenia się srebra w tkankach, nadając błonom śluzowym i skórze szarawego wyglądu. Zjawisko takie nazywane jest argyrią. 

Stosowanie cząsteczek nanosrebra na rany, urazy, odparzenia czy odleżyny ma bezsprzecznie bardzo korzystny wpływ. Stosowanie srebra jest powszechną praktyką w okulistyce i dermatologii. Odwiedź odżywianie i regeneracja na wapteka.pl i poznaj sekrety pięknej i odżywionej skóry. 

Pomimo tego, że medycyna rozwija się w szalonym tempie, oferując nowoczesne i innowacyjne rozwiązania dla swoich pacjentów, po dziś dzień największej klasy specjaliści korzystają z nanosrebra. Pomimo korzystania z jego właściwości przez setki tysięcy lat, nawet w XXI wieku doskonale wywiązuje się z powierzonych mu zadań. Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze, czego przykładem jest srebro koloidalne. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%