Zamknij
REKLAMA

Szafy wnękowe — idealne meble na wymiar do wnęki

15:51, 04.12.2021 | .

Szafy wnękowe to bardzo wygodny sposób na przechowywanie rzeczy. Na rynku można znaleźć produkty tego rodzaju zarówno w formie gotowych modeli, jak i wykonywane na wymiar. Doskonale sprawdzają się one w sypialni, salonie, korytarzu, a także pokoju dziecięcym czy młodzieżowym.

Gdzie zamontować szafę wnękową?

Szafy wnękowe, jak sama nazwa wskazuje, najczęściej stosowane są w sytuacji, gdy w domu lub mieszkaniu istnieje specjalnie przygotowana do zagospodarowania wnęka. Na szczęście nie jest to jedyne rozwiązanie. Przy braku wnęki tego typu mebel może przylegać jednym bokiem do ściany i sięgać praktycznie do samego sufitu. Jedno i drugie rozwiązanie zapewnia dużo przestrzeni do przechowywania swoich rzeczy. W jakim pomieszczeniu najlepiej sprawdzają się takie meble? To proste, dopasują one praktycznie do każdego wnętrza, a także każdego metrażu. Do wyboru są opcje wykonywane na wymiar, a także gotowe produkty. Oznacza to, że niezależnie od ilości miejsca dostępnego w domu lub mieszkaniu, łatwo można znaleźć idealną szafę wnękową.

Zalety szafy wnękowej

Jakie jednak są zalety szaf wnękowych? Największym jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni – często sięgają one aż do sufitu, co pozwala na wygodne przechowywanie nawet rzadziej używanych przedmiotów. Taki rodzaj mebla również „wtapia się” w ścianę. Oznacza to, że często takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce. Jest to także opcja atrakcyjna wizualnie. Najbardziej wyeksponowana część szafy wnękowej, czyli drzwi, mogą być wykończone w różny sposób, co pozwala stworzyć przyjemny dla oka element aranżacji. Często spotykaną opcją jest umieszczenie na nich lustra, co nie tylko wizualnie powiększa przestrzeń, ale także pozwala na wygodne sprawdzenie tego, jak się wygląda. Taką szafę łatwo można idealnie dopasować do swoich potrzeb – zwłaszcza w przypadku rozwiązania tworzonego na wymiar.

Szafa wnękowa czy garderoba?

Garderoba, czyli oddzielne pomieszczenie na ubrania, to rozwiązanie, na które wiele osób nie może sobie pozwolić ze względu na ograniczenia przestrzenne czy finansowe. W wielu sytuacjach zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie funkcjonalna i dopasowana szafa wnękowa. Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, warto zdecydować się na produkt wykonany na wymiar. Dobrze jest również rozważyć personalizację wnętrza takiego mebla. Pozwala to dostosować go do indywidualnych potrzeb, a tym samym zoptymalizować sposób przechowywania. W niewielkich domach lub mieszkaniach trudno wygospodarować przestrzeń na oddzielną garderobę. W przypadku szaf wnękowych nie ma tego problemu. Sytuacja jest wręcz odwrotna – takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie cennego miejsca przy niewielkim metrażu. W takiej sytuacji szczególnie dobrze sprawdzą się modele wyposażone w drzwi przesuwne.

Szafa wnękowa czy wolnostojąca?

Jeśli w mieszkaniu lub domu zaplanowana i umieszczona została specjalna wnęka, lub inne miejsce idealne do zabudowania, najlepszym pomysłem będzie oczywiście dopasowana do nich szafa. W pozostałych sytuacjach najlepiej jest kierować się indywidualnymi potrzebami. Każdy rodzaj ma swoje zalety, a wielu producentów daje szerokie możliwości personalizacji. Warto jednak uwzględnić, że lokalizacja szafy wnękowej pozostaje niezmienna. Model wolnostojący natomiast można w każdej sytuacji przenieść. Ważnym czynnikiem przy wyborze szafy jest sam producent mebla. Zaufane przedsiębiorstwa zapewniają wysoką jakość wykonania i przyjemny dla oka design. Szafa komandor to jeden z najlepszych wyborów do tego typu zabudowy, warto więc zwrócić uwagę na tego typu meble.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%