Zamknij
REKLAMA

Łóżka hotelowe - jak dobrać do nich materac?

15:16, 13.12.2021 | .

Łóżko hotelowe to przede wszystkim materac, który odgrywa główną rolę i zapewniam gościom komfort snu. Jest to więc jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju hotelowego. Wybór odpowiednich produktów, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się prosty, wcale takim nie jest. Czym kierować się podczas doboru materacy?

 

Wybierz sprawdzone rozwiązania

Najpopularniejszymi rozwiązaniami w hotelach i obiektach noclegowych są łóżka kontynentalne i tradycyjne. Pierwsze z nich w praktyce są połączeniem dwóch materacy, które kładzie się jeden na drugim. Bazą łóżka kontynentalnego jest najczęściej materac sprężynowy z drewnianą lub metalową ramą i niekiedy nóżkami w komplecie.

 

Na taką konstrukcję układa się materac właściwy, a na samej górze często ląduje jeszcze topper, czyli materac nawierzchniowy. Łóżka tradycyjne składają się z klasycznej konstrukcji, do której wkłada się materac. Odpowiednie modele można znaleźć na przykład na stronie https://sembella.pl/produkty/lozka-hotelowe/materace-hotelowe/. Grubość materacy hotelowych najczęściej waha się między 16 a 26 cm.

Trwałość i użyteczność materaca hotelowego

Główną zaletą łóżek kontynentalnych jest ich trwałość i wytrzymałość. W tym przypadku materace powinny być twardsze, a konstrukcje solidniejsze od tych, które stosuje się w domu. Do hoteli rekomenduje się materace bonelowe i kieszeniowe. W przypadku tych pierwszych głównym elementem konstrukcji są sprężyny oraz wysokiej jakości drut, który gwarantuje dużą sztywność materaca i jego trwałość.

 

Materace kieszeniowe także są wyposażone w tradycyjne sprężyny, jednak umieszczone są one w oddzielnych kieszonkach. Dzięki temu mogą one pracować niezależnie od siebie, co przekłada się na znacznie wyższy komfort snu. Taki wkład bardzo dobrze dopasowuje się do krzywizny ciała użytkownika i stanowi optymalne podparcie na całej jego długości.  

Opinia klientów o pobycie w hotelu i komforcie snu

Hotelarze powinni opierać swoje decyzje zakupowe także na opiniach swoich gości. Dzięki temu będą oni lepiej wiedzieli, jakie materace będą odpowiednie do pokoi hotelowych. To z kolei przełoży się na podniesienie satysfakcji oraz komfortu pobytu gości i tym samym częściej będą oni wracać do obiektu hotelowego. Warto także już na etapie planowania postawić na solidne produkty, które będą w stanie spełnić oczekiwania klientów.

 

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań. Materace dostępne są w kilku rodzajach i tak naprawdę dopasowanie ich do oczekiwań gości niekoniecznie się sprawdzi, ponieważ każdy z nich ma swoje preferencje. Można jednak wybrać najpopularniejsze modele, które również są użytkowane w innych hotelach.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%