Zamknij
REKLAMA

Jak telefonem zrobić zdjęcie pod wodą? Praktyczne porady

12:38, 09.05.2022 | .

Coraz częściej smartfony zajmują również miejsce aparatów cyfrowych, które jeszcze do niedawna były w zasadzie nieodłączną częścią każdego wyjazdu czy wycieczki. Dziś urządzenia mobilne są wyposażane przez producentów w bardzo rozbudowane i precyzyjne moduły fotograficzne, dzięki którym jakość wykonywanych zdjęć jest bardzo wysoka. Mimo ciągłego rozwoju wciąż pojawiają się jednak zdania, że smartfonem nie da się zrobić zdjęć w każdych warunkach.

Jest to w pewnym sensie prawda, ponieważ urządzenia te - mimo zastosowanych w nich nowoczesnych technologii - wciąż są delikatne, i to nie tylko w kontekście uszkodzeń fizycznych, ale także tych spowodowanych np. przez korzystanie z nich w niesprzyjających warunkach atmosferycznych lub otoczeniu bez wcześniejszego odpowiedniego zabezpieczenia. Inwestując jednak w specjalne rozwiązania przygotowane z myślą o tego typu urządzeniach, odpowiedzi na pytania, jak robić zdjęcia pod wodą telefonem, są niesamowicie proste.


Robienie zdjęć telefonem pod wodą - czy to w ogóle możliwe?


Tak, wykonywanie zdjęć pod wodą za pomocą smartfona jest jak najbardziej możliwe. Tak jak zostało wspomniane - trzeba się jednak do tego odpowiednio przygotować. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że kontakt pracującej elektroniki z cieczą może bardzo szybko zakończyć jej żywot, jednak istnieją skuteczne rozwiązania, które umożliwiają bezpieczne korzystanie ze smartfona pod wodą. Należą do nich specjalne etui ochronne, które zostały zaprojektowane tak, aby nawet najmniejsza kropelka nie dostała się do środka, kiedy znajduje się w nich telefon i są one szczelnie zamknięte.


Jak robić zdjęcia telefonem pod wodą?


Tak naprawdę nie ma tu zbytniej filozofii. Zdjęcia telefonem pod wodą - o ile jest on odpowiednio zabezpieczony - robi się w zasadzie dokładnie tak samo, jak zawsze. Różnicą może być jednak sposób, w który trzymamy telefon - wodoodporne etui, które umożliwia bezpieczne zanurzenie telefonu, są zazwyczaj dosyć pokaźnych rozmiarów. Należy też pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie wyjmować urządzenia z obudowy tak długo, jak znajdujemy się pod powierzchnią wody - jeżeli do tego dojdzie, woda może dostać się do środka, a sam telefon zostanie całkowicie zalany i w efekcie uszkodzony bez możliwości przywrócenia go do życia.


Etui do robienia zdjęć pod wodą - jakie będzie najlepsze?


Na rynku dostępnych jest wiele propozycji etui Xiaomi Redmi Note 10 Pro oraz wielu innych modeli telefonów rozmaitych producentów, które zostały zaprojektowane z myślą o miłośnikach sportów ekstremalnych - w tym także nurkowania. Ze względu na tak duży wybór, niektóre osoby mogą mieć spory problem z podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu. Dla tych, którzy są zainteresowani nabyciem tego typu akcesorium do telefonu najlepiej sprawdzi się etui wykonane z wytrzymałego materiału - najlepiej tworzywa sztucznego, które zostało wyposażone w trwałe uszczelki z gumy, których celem jest zapewnienie pełnej szczelności takiej obudowy.
 

Etui do robienia zdjęć pod wodą zazwyczaj składa się z dwóch elementów - zarówno na przód, jak i tył telefonu, na co w szczególności powinny zwrócić uwagę osoby, które nie za bardzo przepadają za klasycznymi rozwiązaniami “z klapką”. Wybierając taką obudowę, należy też przeczytać dostępne na jej temat informacje. Warto przy tym zwrócić uwagę na klasę szczelności, czyli maksymalną głębokość, na którą telefon umieszczony w niej może zostać zanurzony bez ryzyka rozszczelnienia się etui i w efekcie zalania urządzenia.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%