Zamknij
REKLAMA

Pięć powodów, by pojechać busem do Niemiec

08:36, 20.04.2018 | Materiały Partnera
Skomentuj
Fot. Materiał partnera

Chociaż w Polsce przeważają euroentuzjaści, nie brak także ludzi, którzy z członkostwa Polski w Unii Europejskiej nie są zbytnio zadowoleni. Jednego nie kwestionuje jednak nikt: możliwość podróżowania po Europie bez paszportu, wizy i zaproszenia to ogromne udogodnienie. Najbliższym wielkim europejskim sąsiadem Polski są Niemcy i tam też każdego dnia wybierają się liczni rodacy. Jedni samolotami, inni autobusami, jeszcze inni pociągami, a niektórzy wybierają busy do Niemiec. Ale właściwie po co tam jeżdżą?

Wiadomo – do pracy

Niemcy bardzo szybko udostępnili swój rynek pracy Polakom po przystąpieniu Polski do UE. Wielu rodaków pracowało tam już wcześniej, zdobywając nie tylko pieniądze, ale i opinię pracowników rzetelnych, solidnych i wydajnych. Nic więc dziwnego, że dziś, gdy w Niemczech można pracować legalnie, korzystają z tej możliwości setki tysięcy polskich obywateli. Dobre zarobki, godziwe warunki pracy i łatwość aklimatyzacji w multikulturowych już Niemczech w połączeniu z ich bliskością geograficzną sprawiają, że wyjazdy „na saksy” są i zapewne długo jeszcze będą popularne.

Na lotniska tranzytowe

Polacy podróżują dziś po całym świecie, chętnie latają samolotami, a nie zawsze opłaca im się rozpoczynać podróż lotniczą w swoim mieście lub w stolicy. Wielu z nich opuszcza Europę, startując z takich lotnisk jak Frankfurt nad Menem lub Monachium. Oczywiście można tam dolecieć samolotami, ale taniej jest dojechać. Można też, by nie ryzykować spóźnienia na lot docelowy, wybrać się w podróż dzień wcześniej, przenocować i spokojnie wybrać się na lotnisko.

Na urlop, na narty

Niemcy to kraj niezwykle atrakcyjny dla turystów. Właściwie w każdym ich zakątku jest wiele do zobaczenia i zwiedzenia. Można wybrać się w góry lub nad morze albo zwiedzać niemieckie miasta, jak choćby Drezno, Berlin, Monachium, Kolonię i Düsseldorf albo Hamburg. Coraz popularniejsze stają się urlopy w malowniczej Bawarii. Zimą warto się tam wybrać na narty. Również miłośnicy dobrej kuchni i przedniego piwa na pewno z pobytu urlopowego w Niemczech będą zadowoleni. Bardzo łatwo też trafić na pracujących w Niemczech Polaków.

Na koncerty i imprezy

Niemcy to kraj systematycznie odwiedzany przez największe gwiazdy muzyczne. Kto chce obejrzeć i posłuchać swego idola na żywo, temu najłatwiej będzie spotkać go właśnie w RFN. Wielu Polaków, zwłaszcza młodych, korzysta z tej okazji: rezerwuje bilety w internecie i wybiera się w krótką podróż za zachodnią granicę, by uczestniczyć w koncertach i wielkich imprezach plenerowych. Owszem, bilety na koncerty w Europie Zachodniej nie są tanie, ale czego się nie zrobi, by zobaczyć i posłuchać live kogoś, kto do Polski przyjedzie zapewne dopiero gdy będzie już na muzycznej emeryturze?    

Na mecze Bundesligi

Prawdziwi fani piłki nożnej, chcący obejrzeć widowisko piłkarskie na najwyższym poziomie, wybierają się też do Niemiec na mecze Bundesligi, zwłaszcza te, w których grają polskie gwiazdy, jak choćby Robert Lewandowski. O bilety na takie mecze nie jest łatwo, ale kto zarezerwuje on-line z dużym wyprzedzeniem, ten może „zaliczyć” piłkarski spektakl na najwyższym europejskim poziomie.

(Materiały Partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone