Zamknij

Leasing operacyjny. Jak działa, kto może skorzystać, jak go uzyskać?

08:28, 20.09.2019 | Materiał partnera
Skomentuj

Leasing operacyjny to jedna z popularniejszych metod finansowania inwestycji. Decydują się na niego przedsiębiorcy kompletujący flotę samochodową, jak i prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą drobni biznesmeni, którzy potrzebują auta do sprawnego przemieszczania się na spotkania z klientami. Na czym polega ta forma umowy, kto może się o nią ubiegać i jak ją uzyskać? Sprawdzamy!

Jak to działa?

Leasing operacyjny to taka forma, w której przedmiot leasingu wchodzi w skład majątku leasingodawcy, a więc firmy go udzielającej. Kosztem uzyskania przychodu osoby, która z niego korzysta, są płacone co miesiąc raty. To jedna z powszechniejszych metod sfinansowania samochodu firmowego. Chętnie decydują się na nią zarówno drobni przedsiębiorcy, jak i duże korporacje. Podpisując taką umowę, zobowiązujemy się do płacenia podatku VAT wraz z każdą ratą. Nie musimy więc martwić się o ewentualne początkowe koszty, które mogą poważnie nadszarpnąć budżet w przypadku leasingu finansowego wymuszającego opłacenie całości podatku już na początku trwania umowy. Na wypadek leasingu operacyjnego, do kosztów uzyskania przychodu można doliczyć również opłatę wstępną za auto.

Dla kogo?

Santander Consumer Multirent oferuje swoim klientom wygodną, szybką i dostępną umowę leasingową, z której skorzystać mogą podmioty gospodarcze, osoby fizyczne prowadzące działalność, rolnicy, spółki cywilne i spółki prawa handlowego. Właściwie każdy przedsiębiorca może liczyć na sfinansowanie zakupu samochodu lub całej floty. Dla wielu z nich to jedyna szansa na to, by wymienić stare pojazdy na nowe, bezpieczne i oszczędne. Rozwiązanie takie nie wymaga od nich natychmiastowego, jednorazowego uiszczania ogromnej wpłaty ani zaciągania kredytu o wysokim oprocentowaniu. Bezpiecznie i wygodnie.

Jakie korzyści?

Taka forma jest znacznie wygodniejsza i bezpieczniejsza np. od kredytu. Santander Consumer Multirent oferuje leasing samochodów osobowych i dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, elastyczne finansowanie i opłatę wstępną od 0% wartości pojazdu. Okres leasingu może trwać nawet 60 miesięcy, a procedury ubiegania się o niego są maksymalnie uproszczone. Decyzja przychodzi szybko, a przedsiębiorcy mogą cieszyć się szerokim pakietem ubezpieczeń komunikacyjnych, pełną opieką w procesie likwidacji ewentualnej szkody oraz kartą paliwową. Trudno o większe udogodnienia.  

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone