Zamknij
REKLAMA

Smartfon na raty – kiedy warto zainwestować w lepszy model?

13:01, 02.03.2020 | materiały partnera

Smartfon to obecnie nieodłączne urządzenie Polaka w każdym wieku. Dziś trudno sobie wyobrazić życie codzienne bez tego gadżetu, tym bardziej że wykorzystujemy go do różnych czynności, nie tylko do dzwonienia. Co roku producenci wypuszczają na rynek coraz nowsze i atrakcyjniejsze modele telefonów. To sprawia, że zastanawiamy się nad wymianą smartfonu na lepszy. Kiedy warto to zrobić?

Obecnie spośród usług telekomunikacyjnych Polacy najczęściej wybierają telefonię komórkową. Z takiej usługi korzysta dziewięciu na dziesięciu naszych rodaków. Mniejsze znaczenie na rynku ma telefonia stacjonarna użytkowana tylko przez co dziesiątą osobę. Powszechne natomiast stało się wśród Polaków (72,7%), korzystanie z Internetu. Najwięcej badanych na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej posiada mobilny dostęp do Internetu (90,7%), ze stacjonarnego dostępu do sieci korzysta 66,7% ankietowanych.

Najpopularniejszym aparatem telefonicznym jest obecnie smartfon. Takie urządzenie posiada około trzech czwartych respondentów. Z telefonów stacjonarnych korzysta tylko jedna czwarta Polaków i jest to grupa osób starszych, w wieku emerytalnym. Najwięcej badanych (65,6%) ma telefon na abonament. 70,1% posiadaczy telefonów komórkowych korzysta z usługi Internetu w telefonie. 78,9% za jego pomocą przegląda strony www, 66,7% loguje się do portali społecznościowych, 61% korzysta z poczty e-mail, 57,4% używa komunikatorów, a 49,5% - różnych aplikacji. Dodatkowo 36,8% ankietowanych ma zainstalowaną w smartfonie aplikację bankową, a 30% płaci zbliżeniowo telefonem. Z roamingu podczas wyjazdów zagranicznych korzysta 88,9% użytkowników telefonu.

– Smartfon to obecnie najczęściej używane urządzenie. Dzięki dużym możliwościom nowoczesnych telefonów użytkownik ma dostęp do wielu aplikacji i funkcji, które może wykorzystywać w codziennym życiu, a często również w pracy, szkole itd. – zwraca uwagę ekspert https://www.hapipozyczki.pl/. – Jednak takie smartfony z najwyższej półki, posiadające możliwości minikomputera, nie należą do najtańszych. Im więcej gadżetów i funkcji, tym wyższa cena. Sfinansowanie markowego modelu telefonu jest możliwe dzięki pożyczce na raty przez Internet – dodaje ekspert.

Kiedy warto kupić lepszy smartfon?

Flagowe smartfony to zaawansowane technologicznie urządzenia wyposażone w najlepszy ekran, podzespoły i najnowocześniejszy aparat. Każdy, kto chce, aby telefon działał dłużej, sprawniej czy też potrzebuje dużej pamięci, która pomieści wiele aplikacji, powinien zastanowić się nad lepszym modelem smartfonu.

Producenci najpopularniejszych i jednocześnie najdroższych telefonów na rynku, przekonują, że to ich model jest najlepszy i najbardziej funkcjonalny. Sprawdźmy, kiedy i dlaczego warto inwestować w droższy smartfon.

Podstawowym elementem każdego telefonu jego obudowa i tutaj pojawiają się pierwsze różnice. Telefony markowe mają obudowy wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów, odpornych na uszkodzenia i zarysowania. Dzięki temu mają dłuższą żywotność i lepszy wygląd. Natomiast tańsze modele są słabsze jakościowo i nieodporne na uderzenia lub upadek z dużej wysokości.

Dla wielu osób najważniejszym elementem smartfonu jest aparat. Niestety, tylko telefon markowy z wyższej półki zapewni zdjęcia najwyższej jakości. Nowoczesne urządzenia posiadają kilka aparatów przednich i tylnych o rozdzielczości ponad 20 Mpx, a do tego są wyposażone w lampę LED i inne funkcje.

Duże znaczenie dla użytkownika ma również wyświetlacz. Najnowsze modele są wyposażone w bardzo duże ekrany. Do tego ważne są także inne parametry (np. głębia kolorów, kontrast, rozdzielczość), które poprawiają jakość przeglądanych obrazów.

Markowe smartfony wyposażone są również w najnowsze procesory, układy graficzne oraz dużą pamięć RAM. To wszystko sprawia, że taki telefon będzie działał sprawniej, szybciej i bezawaryjnie. To ważne , gdy korzystamy z wielu aplikacji naraz.

Powinniśmy zatem wymienić smartfon przede wszystkim wtedy, gdy poprzedni nie spełnia już naszych oczekiwań i nie pozwala komfortowo korzystać z Internetu, gier czy filmów w sposób, jaki lubimy. Oczywiście powodem do wymiany smartfonu jest także awaria urządzenia.

Jak sfinansować zakup nowoczesnego smartfonu?

Nowoczesne, markowe telefony wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne nie są tanie. Każdego roku producenci wypuszczają na rynek kilka modeli flagowych, które mają wiele funkcji, szybki procesor, a także mocną baterię. Jednak za dobrą jakość trzeba zapłacić wysoką cenę.

Rozwiązaniem tego problemu może być smartfon na raty przez Internet. To bardzo proste. Wystarczy wypełnić wniosek o pożyczkę, przesłać go online do pożyczkodawcy i po kilkunastu minutach otrzymujemy odpowiedź. Gotówka również błyskawicznie trafia na nasze konto. W ten sposób można pożyczyć nawet kilkanaście tysięcy złotych i więcej, a więc bez problemu sfinansujemy zakup nawet najnowszego modeli telefonu, który dopiero miał premierę. Mało tego pieniądze możemy pożyczyć przez Internet i w ten sam sposób możemy dokonać zakupu smartfonu.

Jeśli zdecydujemy się na pożyczkę ratalną, będziemy ją spłacali w dogodnych ratach. Wszystkie procedury związane ze zobowiązaniem na rynku pozabankowym są często uproszczone i nie ma skomplikowanych formalności. Do pożyczenia pieniędzy nierzadko wystarczy dowód osobisty, numer telefonu i konta oraz wykonanie przelewu weryfikacyjnego.

Smartfon to urządzenie, które obecnie jest powszechne. Gdy jednak często z niego korzystamy lub potrzebujemy, aby był szybki, sprawny i miał wiele funkcji, warto zainwestować w lepszy model. W nowszy telefon warto także zainwestować wtedy, gdy potrzebujemy, aby był trwały, miał duży, czytelny ekran i pomieścił wiele aplikacji.

Pożyczkodawcą jest IPF Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO wynosi 9,72% . Produkt "Pożyczka dla Nowych Klientów" dostępny jest od 24.04.2019 r. wyłącznie dla konsumentów nieposiadających pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki pożyczki uzależnione są od poziomu wiarygodności kredytowej konsumenta. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Więcej szczegółów w regulaminie na hapipozyczki.pl.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone