Zamknij
REKLAMA

Nawet 400 szczepień dziennie w punkcie szczepień w hali

10:30, 15.04.2021 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Punkt szczepień powszechnych w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu może ruszyć pod koniec kwietnia. Obsługiwać go będzie personel zielonej przychodni, a pomogą pracownicy parku wodnego.

- Na ile to możliwe, włączamy się w walkę z epidemią. W ubiegłym roku uruchomiliśmy miejsce na kwarantannę w hotelu Vistula.  Z powodu obostrzeń, hala stoi na razie niewykorzystana. Pomyśleliśmy więc, że będzie doskonale nadawać do tego, aby powstał tam punkt szczepień – mówi Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Punkty szczepień masowych w zamyśle rządu mają przyspieszyć walkę z koronawirusem. Wyjściem mają być duże obiekty, wytypowane przez samorządy, np. hale sportowe.

W Świeciu, oprócz hali wytypowanej przez gminę, powiat i Nowy Szpital chciały uruchomić punkt masowych szczepień w jednej ze szkół. Z propozycją wyszedł też Wojewódzki Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych.

- Zdaniem Narodowego Funduszu Zdrowia najlepiej nadaje się do tego hala widowiskowo-sportowa. We wtorek mieliśmy w tej sprawie wideokonferencję z wojewodą i regionalnym szefem NFZ – wyjaśnia Krzysztof Kułakowski.

W sumie samorządy w województwie kujawsko-pomorskim zgłosiły 49 takich lokalizacji. Pozytywną weryfikację urzędu wojewódzkiego i NFZ przeszło 27 z nich.

- Obsługę medyczną w hali zapewni Miejsko-Gminna Przychodnia w Świeciu. Pracownicy Parku Wodnego, który na razie jest zamknięty, wspomogą lekarzy i pielęgniarki przy prowadzeniu rejestracji i będą kierować osoby czekające na szczepienie we właściwe miejsca – wyjaśnia burmistrz.

Punkt szczepień powszechnych w hali ruszy prawdopodobnie pod koniec kwietnia. Ale to również nie zależy od gminy, ale od dostępności szczepionki. Z punktu przy ul. Sienkiewicza będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy powiatu świeckiego. (Źródło: swiecie.eu)

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JarekJarek

2 1

Bardzo dobry pomysł. 07:58, 16.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%