Zamknij
REKLAMA

Nie wiedzieliście, że w naszym zamku jest tak pięknie. Zobacz ZDJĘCIA

08.30, 23.01.2023 .
Skomentuj Sklepienia gwiaździste w miejscu dawnej kaplicy są niemal identyczne, jak te w refektarzu, gdzie 600 lat temu rycerze zakonni jadali posiłki. Fot. swiecie.eu
REKLAMA

Do końca stycznia potrwają prace remontowe w miejscu dawnej kaplicy w zamku. Niedługo zostanie wyłoniony wykonawca drugiego etapu przebudowy.

W ciągu tygodnia należy spodziewać się zakończenia prac związanych z odtwarzaniem sklepień gwiaździstych w miejscu dawnej kaplicy.

- Do wykonania zostały ostatnie spoiny i tynki sklepień oraz naprawa ścian – wylicza Sebastian Pilch, kierownik robót na świeckim zamku. – Z kolei na parterze murowana jest ściana.

Od 1 września cała podziemna część świeckiego zamku jest zamknięta. Ze względu na zimujące tam nietoperze nie wolno prowadzić żadnych prac.
Sklepienia gwiaździste w miejscu dawnej kaplicy są niemal identyczne, jak te w refektarzu, gdzie 600 lat temu rycerze zakonni jadali posiłki. Podobnie jak w refektarzu sklepienia zostały pokryte zaprawą. O tym, w jaki sposób zostały wykonane, przypominają żebra sklepienne.

[FOTORELACJA]3461[/FOTORELACJA]

Wkrótce zostanie wyłoniony wykonawca drugiego etapu przebudowy. Prace obejmą renowację murów wewnętrznych w piwnicy i odbudowanie trompy (narożnego sklepienia) oraz utwardzenie terenu i wzmocnienie wału przy zamku. (Źródło: swiecie.eu)

[ZT]15801[/ZT]

[ALERT]1674455818577[/ALERT]

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%