Zamknij
REKLAMA

Mondi miało za dużo pary. Wszystko przez...

10:15, 02.10.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
Przez awarię zasilania stanęły maszyny i trzeba było wypuścić nadmiar pary. Fot. Google Maps

Już wiemy jakie było źródło hałasu, jaki zaniepokoił wielu mieszkańców Świecia w poniedziałkowy wieczór.

W poniedziałek od godz. 18 do około 22 kilkukrotnie było słychać od strony zakładu Mondi potężny hałas, szum. Jakby wypuszczania czegoś do atmosfery. Po naszym wpisie na portalowym profilu facebook pojawiły się próby wyjaśnień, ale też nasi czytelnicy wyrażali swój niepokój nie wiedząc co się dzieje i czy nie wiąże się z tym jakieś zagrożenie. Wkrótce potem temat podjął portal nswiecie, dzień później extraswiecie.

Poprosiliśmy przedstawicieli zarządu Mondi o wyjaśnienie tej sytuacji. Oto treść komunikatu, jaki otrzymaliśmy w odpowiedzi.

Świecie / 01.10.2019 – Z powodu ogólnej awarii sieci energetycznej, jaka miała miejsce w regionie w dniu wczorajszym, w Mondi Świecie S.A. wystąpiła konieczność upustu pary wodnej z powodu nagłego odstawienia instalacji produkcyjnych. Wyrzut spowodował charakterystyczny hałas, słyszalny przez kilkanaście minut w otoczeniu zakładu. Para wodna nie miała wypływu na środowisko. Wszystkie instalacje zostały już przywrócone do ruchu. Przepraszamy za niedogodności.

[ALERT]1570004047589[/ALERT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone