Zamknij

Fala kulminacyjna na Wiśle minęła nasz powiat

K.N 09:19, 01.07.2020 Aktualizacja: 11:55, 01.07.2020
Skomentuj Woda z rzeki nie zalała fragmentów ulicy Wodnej, jak bywało w niektórych latach, ale i tak robi wrażenie. Fot. Sebastian Glaziński Woda z rzeki nie zalała fragmentów ulicy Wodnej, jak bywało w niektórych latach, ale i tak robi wrażenie. Fot. Sebastian Glaziński

Aktualny stan poziomu Wisły na wodowskazie w Chełmnie wynosi 531 cm, a więc nadal przekroczony jest stan ostrzegawczy. Po minięciu fali kulminacyjnej woda powoli opada.

Ogłoszony wczoraj stan ostrzegawczy nadal obowiązuje, chociaż do alarmowego brakuje jeszcze metr. Rzeczywiście nawet jadąc ulicą Wodną w Świeciu widać rozlewisko, ale daleko do tych poziomów z innych lat, kiedy woda zakrywała jezdnię.

- Odczyty na wodowskazie pokazują, że woda w Wiśle zaczęła opadać, więc najgorsze za nami - mówi Zbigniew Semrau, kierownik Wydziału Bezpieczeństwa i Transportu Publicznego w Starostwie Powiatowym w Świeciu (od 1 lipca zmieniła się nazwa dotychczasowego Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego). - Nie otrzymaliśmy zgłoszeń o tym, żeby gdzieś w powiecie wystąpiły jakieś incydenty związane z wysoką wodą.

Jak wygląda Wda z lotu ptaka możemy zobaczyć na zdjęciach wykonanych przez Sebastiana Glazińskiego.

    

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu swiecie24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%