Zamknij
REKLAMA

Paragony odejdą do lamusa? To będzie rewolucja

14:00, 30.09.2021 | M.O./Ministerstwo Finansów
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Ministerstwo Finansów szykuje rewolucję dotyczącą paragonów. Papierowy dokument sprzedaży odejdzie do lamusa, a dowód zakupu będziemy mogli otrzymać w formie SMS-a. 

E-paragon to wspólny projekt Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Ma to być nowoczesna, bezpieczna, a przede wszystkim wygodna dla sprzedawcy oraz klienta usługa. 

Nowe rozporządzenie ministerstwa ma zwolnić przedsiębiorców z obowiązku drukowania dowodów zakupu.

To klient będzie mógł zadecydować, czy chce otrzymywać papierowy paragon fiskalny, czy też woli otrzymywać paragony elektronicznie. 

- Możliwość rezygnacji z drukowania paragonów fiskalnych to wygoda dla sprzedawcy i klienta. Sprzedawca nie musi drukować paragonu – oszczędza czas, a klient nie ma obawy, że paragon ulegnie zniszczeniu lub zaginięciu, albo po prostu wyblaknie. To rozwiązanie przyjazne dla środowiska i ważne w dobie pandemii - ogranicza transmisję wirusa - wyjaśnia wiceminister finansów Jan Sarnowski

Obecnie elektroniczny dokument funkcjonuje w kasach wirtualnych. 

Niebawem, jak zapowiada resort finansów wystawianie i wydawanie e-paragonu bez konieczności jego drukowania będzie możliwe na kasach on-line.

Ministerstwo nie będzie jednak narzucać sposobu przechowywania i przekazywania paragonów w postaci elektronicznej. Klient będzie mógł otrzymać paragon elektroniczny np. SMS –em.

- Według danych na koniec września na rynku działa 3, 5 tys. kas wirtualnych i aż 674 tys. kas online. Oznacza to, że wraz z wejściem w życie rozporządzenia liczba urządzeń mogących wystawiać e-paragony zwiększy się prawie 200 razy. Jest to ważny krok ku temu, żeby e-paragon stał się standardem przy naszych codziennych zakupach - podsumowuje wiceminister Sarnowski.

(M.O./Ministerstwo Finansów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JarekJarek

0 0

"albo po prostu wyblaknie"
Albo po prostu zniknie ze smartfona.:) 12:06, 01.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%