Zamknij

Firma Knelsen Polska do nas przeniosła swoją siedzibę

Krzysztof NowickiKrzysztof Nowicki 13:30, 26.11.2024 Aktualizacja: 14:06, 26.11.2024
Skomentuj Otwarcie siedziby Knelsen Polska w Wielkim Konopacie. Fot. Krzysztof Nowicki Otwarcie siedziby Knelsen Polska w Wielkim Konopacie. Fot. Krzysztof Nowicki

Po dwóch latach budowy firma wprowadziła się do nowej siedziby na terenie inwestycyjnym Vistula Park 1 w Wielkim Konopacie. Zobacz relację z uroczystego otwarcia. FOTO i WIDEO.

Z tej okazji do miejscowości w pobliżu Świecia zjechali wspólnicy z Niemiec z rodzinami, a także przedstawiciele kontrahentów współpracujących z Knelsen Polska, w zdecydowanej większości od wielu lat.

Goście mieli okazję zwiedzić budynek biurowy wraz z przylegającą do niego halą magazynową. Było kilka krótkich przemówień, prezenty i przecięcie wstęgi. Druga część świętowania miała miejsce w urokliwym Pałacu Poledno i otaczającym go kompleksie.

Czym zajmuje się Knelsen Polska i skąd się wzięła

Jest druga dekada XXI wieku. Firma Knelsen GmbH ma już solidną pozycję na rynku niemieckim. Bracia Waldemar i Anatolij Knelsen wykorzystują swoje wieloletnie doświadczenie w montażu stolarki otworowej do konstruowania i produkowania nowoczesnych, zawierających w sobie pierwiastek innowacyjności rozwiązań, których głównych celem jest ułatwienie monatżu drzwi i okien.

Przyjęta od samego początku strategia dzielenia się wiedzą podczas szkoleń, przyniosła efekty nie tylko w postaci rosnącej sprzedaży, ale też wywindowała Knelsena do pozycji lidera rynku oraz branżowego autorytetu, łączącego w sobie myśl techniczną z możliwościami produkcyjnymi.

Ekspansja na Polskę i rynki Europy Wschodniej

Około 2012 roku rozwiązania montażowe marki Knelsen zaczynają trafiać do Polski. Dzieje się tak głównie za sprawą wielu polskich firm oferujących stolarkę otworową na rynku niemieckim wraz z montażem. Pracując na rynku niemieckim, montażyści mieli okazje do zapoznania się z funkcjonującymi tam rozwiązaniami i po powrocie do kraju zaczęli je stosować na rodzimym rynku.

Michał Michałowicz i Tomasz Jagoda od początku lat dziewięćdziesiątych związani byli zawodowo z branżą okienną w szerokim jej rozumieniu. Młodzi, ambitni i pełni zapału do zmieniania i ulepszania rzeczywistości ludzie w połączeniu z dynamicznie rozwijającą się i otwartą na wiele nowości płynących z zachodu branżą stolarki otworowej musiało dać wybuchowy efekt. W 2014 roku doszło do brzemiennego w skutkach spotkania w trakcie targów Fensterbau Frontale w Norymberdze aktualnych wspólników Knelsen Polska.

I tak to się zaczęło.

10 lipca 2014 roku zostaje podpisany akt notarialny powołujący Knelsen Polska Sp. z o.o. Jego sygnatariuszami są czterej współudziałowcy: Waldemar i Anatolij Knelsen, Tomasz Jagoda i Michał Michałowicz, który zostaje prezesem spółki.

[FOTORELACJA]4146[/FOTORELACJA]

Misja: ułatwianie pracy monterom

Knelsen GmbH zajmuje się tworzeniem, projektowaniem i produkcją rozwiązań do montażu stolarki w warstwie ocieplenia, które to rozwiązania idealnie sprawdzają się w budynkach pasywnych i energooszczędnych ale nie tylko. Powszechne stosowanie proponowanych przez grupę Knelsen rozwiązań podniesie jakość każdego montażu, a tym samym przyczyni się do poprawy efektywności energetycznej budynku.

W Niemczech wiele budynków było i jest budowanych w technologii ściany trójwarstwowej. Zastosowanie takiej technologii generuje konieczność użycia specjalistycznego rozwiązania w kwestii montażu mechanicznego, stąd duże zapotrzebowanie na produkty firmy Knelsen. Bracia Knelsen, jako montażyści z wieloletnim stażem, wyczuli ten trend i postanowili na niego odpowiedzieć kompleksową ofertą swojej firmy.

Jaki główny problem rozwiązali?

Taki, nad którym głowili się montażyści w całych Niemczech. Jak stabilnie zamontować drzwi i okna w warstwie izolacyjnej, która nie jest warstwą nośną? Nie ma więc w niej do czego mocować tak wielkich ciężarów.

Trzeba było wymyślić i zaprojektować taki rodzaj mocowania, które przeniesie cały ciężar stolarki z warstwy ocieplenia na ścianę konstrukcyjną.

Tak powstała pierwsza konsola o symbolu EL (produkowana jest do tej pory).

Trend ekologiczny i podążające za nim zmiany prawne, wymuszają stosowanie rozwiązań oferowanych przez firmę Knelsen coraz powszechniej. Dzięki temu minimalizuje się straty ciepła wynikające z mostków termicznych, a co za tym idzie – podnosi właściwości energetyczne całego budynku.

Mix czynników – trendy, rozwiązania prawne, rosnące koszty eksploatacji budynków - przekłada się na popularyzację oferty oraz na wyniki firmy Knelsen Polska.

Sprzedaż bez sprzedawania

To brzmi jak marketingowe hasło, ale jest wręcz odwrotnie. Nie ma tu nic z marketingowych chwytów.

Dzieje się tak dlatego, że Knelsen Polska, podobnie jak niemiecka spółka matka, od samego początku przyjęła pewną zasadę.

- Ta zasada jest dość prosta – mówi Michał Michałowicz prezes Knelsen Polska. - Mamy pokazywać, jak stosować nasze rozwiązania, a nie je sprzedawać. Dlatego od samego początku szkolimy. Pokazujemy, co można uzyskać dzięki naszym rozwiązaniom, a sprzedaż przychodzi sama. Ta sprzedaż wolniej rośnie, ale za to jest stabilna.

Nie boją się wyzwań i skomplikowanych rozwiązań

Kolejnym istotnym wyróżnikiem rozwiązań proponowanych przez Knelsen jest ich kompleksowość. Konkurencja oferuje na rynku systemy montażowe do podstawowych, typowych, sytuacji montażowych w połączeniu z niezbyt ciężką stolarką. Knelsen kładzie nacisk na oferowanie kompletnych rozwiązań do niemal każdej sytuacji montażowej w tym tych najbardziej skomplikowanych.

To skutkuje tym, że większość odbiorców zostaje z Knelsenem na stałe. Widać to po strukturze sieci dystrybucyjnej w Polsce, gdzie 90 procent firm współpracuje z nimi od początku obecności na rynku polskim.

Jeżeli klient, partner, pozna produkty firmowane marką Knelsen, zobaczy jak się z nimi pracuje, wykona kilka realizacji, to dalsze przekonywanie jest zbędne. W praktyce doświadcza tego, że te rozwiązania nie tylko ułatwiają montaż i czynią go bezpieczniejszym, ale przede wszystkim dają gwarancję jakości i trwałości.

- Nasi klienci sprawdzili już nasze rozwiązania. Wiedzą, że są najlepsze na rynku. Wiedzą też, że u nas zaopatrzą się nie tylko w podstawowe produkty, ale we wszystko, co jest potrzebne do montażu. Dlatego nasz katalog produktów to nie są dwie strony, ale dochodzimy do setki produktów – zaznacza Michałowicz.

Kompleksowe zaopatrzenie u jednego handlowca

To sprawia, że Knelsen jest prawdopodobnie jedyną firmą na świecie oferującą tak szeroką gamę rozwiązań montażowych. Potwierdzeniem tego jest fakt, że produkty Knelsen jeżdżą po całym świecie z liderami polskiego rynku stolarki okiennej. Producenci wybierają skuteczne, sprawdzone rozwiązania, żeby mieć pewność, że montaże, np. w Stanach Zjednoczonych, przebiegną sprawnie i dadzą gwarancję trwałości.

Te czynniki składają się na pozycję Knelsena jako światowego lidera mocowań stolarki zewnętrznej.

Rynek polski znacznie różni się od niemieckiego. Klient w Polsce nie chce wyłącznie rozwiązania do montażu mechanicznego, ale woli u jednego dostawcy kupić wszystko, co wymagane jest do prawidłowego montażu stolarki.

- Dlatego Knelsen Polska oferuje o wiele większy asortyment w stałej sprzedaży, efektem uzupełniania portfolio jest produkcja folii uszczelniających – dodaje prezes polskiej spółki. - Dzięki temu obsługujemy naszych klientów kompleksowo.

Nareszcie własna siedziba

Początki Knelsen Polska były dość trudne lokalowo. Przy ul. Mokrej w Bydgoszczy firma wynajmowała malutkie biuro, a magazyn mieścił się w hali namiotowej. Potem przeniosła się do Osielska, gdzie było już większe biuro, własna salka szkoleniowa i murowany magazyn.

Dynamiczny rozwój firmy sprawiał, że cały czas było ciasno i bez szans na powiększenie asortymentu dostępnego od ręki. Dlatego zapadła jedynie słuszna decyzja o budowie własnej siedziby.

Idealne warunki spółka znalazła w strefie inwestycyjnej Vistula Park 1 w Wielkim Konopacie pod Świeciem. Tuż obok zjazdu z drogi ekspresowej S5, kilkanaście kilometrów od węzła autostrady.

Na czas budowy nowej siedziby Knelsen przeniósł się na dwa lata do Świecia, gdzie wynajmował powierzchnię biurową i magazynową.

Wreszcie ulokował się we własnej siedzibie.

Budynek biurowy jest wykonany w technologii energooszczędnej, a największym jego pomieszczeniem jest sala szkoleniowa.

- To było nasze marzenie, żeby mieć dużą, własną salę szkoleniową – mówi Michał Michałowicz. - Taką sobie zaprojektowaliśmy i urządziliśmy. Dzięki temu w dowolny sposób możemy planować terminy szkoleń na cały rok. To dla nas ogromny krok do przodu.

Do budynku biurowego przylega hala magazynowa, przygotowana do wielopoziomowego składowania towarów.

Dzięki dużej powierzchni magazynu, o wiele więcej produktów dostępnych jest na miejscu a ich wysyłka realizowana jest bez zbędnej zwłoki.

Budynek biurowy i hala magazynowa zostały wybudowane przyszłościowo, z myślą o dalszym rozwoju. Posiadają one o wiele większą powierzchnię niż aktualne potrzeby firmy.

Dlatego Knelsen Polska oferuje nieużywane części do wynajmu.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Dorota Dorota

0 0

Gratuluję Kolegom wytrwałości i sukcesu. Życzę dużo nowych możliwości oraz zapału. 🙂🙂🙂🙂 21:01, 26.11.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%