Zamknij
REKLAMA

Pobiegnij dla WOŚP i pomóż innym

11:09, 10.01.2017 | E.D.
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

Grupa biegowa The Runners Świecie organizuje 24-godzinny bieg dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który będzie trwał od godz. 15:00 14 stycznia (sobota) do godz. 15:00 15 stycznia (niedziela). Miejscem imprezy będzie stadion miejski KS Wda Świecie.

Aby wziąć udział w biegu, należy wrzucić datek do skarbonki 25 finału WOŚP. Dodatkowym celem biegu jest promowanie zdrowego trybu życia.

Każdy uczestnik biegu może sprawdzić ile jest w stanie przebiec lub przemaszerować w ciągu 24 godzin. Można regulować długość swojego biegu oraz dzielić go na etapy, przybierając dowolną taktykę. Zawodnicy będą biegać po bieżni stadionowej, której jedno okrążenie wynosi 400 metrów. Aby dowiedzieć się jaki dystans już się pokonało, uczestnicy będą liczyli okrążenia ,odczytywali wynik z aplikacji na telefonie lub innym urządzeniu pomiarowym. Wyniki będą wprowadzane na bieżąco, dzięki czemu zaistnieją statystyki online.

- To druga edycja biegu 24-godzinnego na rzecz WOŚP - informuje Michał Gronowski z Runners Świecie. - Rok temu wzięło w niej udział około 100 osób, które biegały lub maszerowały, każdy ile i jak może. Jedni kilometr, inni dziesięć, dwadzieścia, pięćdziesiąt. Najwięcej przebiegł Andrzej Warchoł ze Świecia, bo w ciągu 17 godzin zrobił 109 kilometrów - dodaje Gronowski.

Uczestnicy zeszłorocznego biegu łącznie przebiegli ponad 3 tys. kilometrów i zebrali do puszek ponad 3,5 tys. zł.

Impreza ta będzie nie tylko świetną zabawą i okazją do sprawdzenia swoich możliwości dla miłośników biegania, lecz także dobrą sposobnością do pomocy w ratowaniu życia i zdrowia dzieci i seniorów. 

Na facebookowym profilu The Runners Świecie można znaleźć aktualności dotyczące biegu, zapisać się na konkretną godzinę, znaleźć kontakt do organizatorów.

- Zachęcamy, żeby jak najwięcej osób przyszło na początek w sobotę o 15 - mówi Gronowski. - Zrobimy wspólny start przy muzyce. Pewnie będą dziennikarze z aparatami - dodaje z uśmiechem.

(E.D.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018