Zamknij
REKLAMA

Stalex Liga ogłosiła rekrutację do nowego sezonu

17:07, 18.09.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
Fot. HLPN "Stalex Liga"

Już po raz trzynasty w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu zostanie rozegrana Halowa Liga Piłki Nożnej. Organizatorzy rozpoczęli właśnie nabór zespołów. Rozgrywki potrwają od listopada do marca i jak co roku zakończą się uroczystą Galą Finałową.

Aby zgłosić zespól wystarczy wejść na oficjalną stronę internetową rozgrywek: www.stalexliga.pl. Tam w zakładce do pobrania znajdują się formularze zgłoszeniowe.

- Każdy zespół może zgłosić na początku czternastu zawodników i dopisać potem trzech w trakcie trwania ligi. Możliwe jest jeszcze przetransferowanie dwóch graczy z innych drużyn i wypróbowanie gościa specjalnego w jednym spotkaniu – wyjaśnia Tomasz Keller, Prezes Vistula-Park Świecie Sp. z o.o. – organizatora rozgrywek.

Wysokość wpisowego wynosi w tym sezonie odpowiednio: 999 złotych za pakiet Liga + Puchar, 950 złotych za samą ligę oraz 150 złotych za Puchar Ligi. Organizatorzy chcą przyciągnąć do siebie zespoły, przede wszystkim wysokim budżetem na nagrody.

- Od kilku sezonów, dzięki wsparciu naszych sponsorów udaje nam się utrzymać budżet na nagrody w wysokości 20 tysięcy złotych – mówi Keller.

Halowa Liga Piłki Nożnej „Stalex Liga” to jedna z najbardziej popularnych lig amatorskich w województwie i całej Polsce północnej. Rozgrywki odbędą się już po raz trzynasty, a pod nazwą „Stalex Ligi” po raz dziesiąty.

- Obchodzimy taki mały jubileusz współpracy z naszym sponsorem tytularnym. To głównie dzięki firmie Stalex udało nam się tak rozwinąć. Od wielu sezonów każdego roku występuje u nas około 25 drużyn, co daje liczbę ponad 400 zawodników. Zgłaszają się zespoły z Torunia, Grudziądza, Chełmży, Unisławia, Bydgoszczy i wielu innych ośrodków. Stalex Liga stała się już marką samą w sobie – zachwala Prezes.

Przypomnijmy, że tytułu mistrzowskiego broni Toruńska Akademia Futsalu, która w tym sezonie będzie występować w pierwszej lidze futsalu w Polsce. Regulamin dopuszcza takie rozwiązanie, gdyż zabrania gry jedynie zawodnikom z Futsal Ekstraklasy.

W tym sezonie dojdzie również do kilku znaczących zmian. Największą rewolucją będzie zmiana czasu gry na 2 x 13 minut z zatrzymywanym czasem, przy każdej przerwie w grze, tak, jak ma to miejsce w prawdziwym futsalu. Do tej pory grano 2 x 20 minut, ale czas zatrzymywany był tylko w określonych sytuacjach.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone