Zamknij

To już pewne – Joker Świecie w Tauron Lidze Kobiet!

15:03, 10.06.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Podczas oficjalnej konferencji prasowej, przedstawiciele siatkarskiego klubu ze Świecia poinformowali że Joker będzie w przyszłym sezonie występował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Potwierdziło się, że do grona najważniejszych sponsorów dołączyło Mondi.

Konferencja odbyła się na płycie areny głównej Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu. Jokera reprezentowali, Prezes klubu, Andrzej Nadolny, pierwszy trener Marcin Wojtowicz oraz siatkarka Katarzyna Wenerska. Z ramienia sponsorów pojawili się Maciej Kunda, Prezes Zarządu Mondi Świecie S.A., Roman Sprada, współwłaściciel firmy Mekro oraz Edmund Ulikowski, właściciel firmy Energoremont. Nie zabrakło również przedstawicieli władz miejskich znanych zresztą z zamiłowania do siatkówki. Wśród gości honorowych pojawił się Burmistrz Świecia, Krzysztof Kułakowski, były Burmistrz, Tadeusz Pogoda oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu, Jerzy Wójcik.

Po tym, jak Joker Mekro-Energoremont Świecie wywalczył drugie z rzędu mistrzostwo I ligi w siatkówce kobiet, klub podjął starania o przyjęcie do Tauron Ligi. Władze siatkarskiej ekstraklasy dość długo zwlekały z oficjalnym potwierdzeniem awansu świeckiego klub, ale w końcu po pozytywnie przeprowadzonym audycie, kibice w Świeciu mogą być już pewni – Joker Świecie wystąpił w Tauron Lidze.

- Gdyby ktoś mi powiedział o tym, szesnaście lat temu, gdy zakładaliśmy klub pewnie bym w to nie uwierzył. Nasze cele były zresztą na początku inne i skupiały się głównie na pracy z młodzieżą – mówił podczas konferencji Andrzej Nadolny, Prezes Jokera. – Z drugiej jednak strony, to właśnie ta praca zaowocowała, tym, że znaleźliśmy się teraz w tym miejscu, w którym jesteśmy – mówił Prezes.

Andrzej Nadolny przyznał, że klub odnosi nadal spore sukcesy w siatkówce młodzieżowej. Zdobył w tym sezonie mistrzostwa województwa kadetek i młodziczek. Modelowym przykładem tego, jak solidną pracą można zrobić karierę w sporcie była jednak obecność na konferencji Katarzyny Wenerskiej, która z krótką przerwą na grze w Pałacu Bydgoszcz, przebrnęła przez wszystkie szczeble wiekowe w Jokerze od mini siatkówki do Tauron Ligi.

- Ogromnie cieszę się z sukcesu, jaki odniósł nasz klub i liczę na to, że uda nam się ugrać coś więcej w Tauron Lidze – zapowiadała Wenerska.

O swojej przeszłości w klubie przypomniał również Krzysztof Kułakowski, Burmistrz Świecia, który przez kilka lat był trenerem drużyn młodzieżowych w Jokerze.

- Jestem wdzięczny prezesowi Nadolnemu, że dał mi wtedy szansę dodatkowej pracy w klubie, gdy pracowałem jako nauczyciel wuefu. Wszyscy pamiętamy, gdy trzynaście lat temu otwieraliśmy halę, jak kibice żyli meczami Polpaku Świecie. Teraz wierzę, że świecka hala znów wypełni się po brzegi, zwłaszcza po okresie pandemii, gdzie wszyscy mamy już pewnie dosyć oglądania powtórek – żartował Burmistrz.

Były Burmistrz Świecia, a dziś radny Sejmiku Wojewódzkiego Tadeusz Pogoda zwrócił uwagę na to, że klub słusznie przeczekał rok i nie pchał się do siatkarskiej elity w poprzednim sezonie za wszelką cenę.

- Ta decyzja była słuszna, ale po wywalczeniu po raz drugi mistrzostwa I ligi choćby z samego aspektu wychowawczego należało podjąć rękawice by wziąć ten awans i Zarząd klubu tego dokonał – mówił Pogoda.

Od jakiegoś czasu mówiło się w kuluarach, że Joker pozyskał nowego dużego sponsora w postaci Mondi Świecie S.A. Spekulacje potwierdziły się, co osobiście przedstawicielom mediów mógł zakomunikować Prezes Zarządu, Maciej Kunda.

- Ważnym elementem strategii Mondi Świecie jest polityka zrównoważonego rozwoju na rzecz społeczności lokalnej. Myślę, że sport najlepszą formą integracji i również wierzę w to, że hala wypełni się miejscowymi kibicami – mówił Prezes Mondi.

Podczas konferencji wiele mówiło się również o zasługach Adama Modlińskiego, jednego z Prezesów firmy Mekro, który z uwagi na chorobę nie mógł być obecny na spotkaniu z mediami. To właśnie od współpracy z firmą Mekro rozpoczęło się budowanie drużyny seniorek, począwszy od drugiej ligi aż do Tauron Ligi włącznie, czego jednym z większych entuzjastów od początku był właśnie Adam Modliński.

Przygotowania do pierwszego sezonu w Tauron Lidze klub rozpocznie od połowy lipca. Drużyna będzie występowała pod nazwą Joker Świecie. W pierwszy weekend września ma się odbyć turniej towarzyski. Znany jest również nieoficjalny terminarz Tauron Ligi. Joker rozpocznie prawdopodobnie rozgrywki od dwóch meczów z łódzkimi drużynami. W inauguracyjnej kolejce nasz zespół wyjedzie na pojedynek z ŁKS-em, a w drugiej kolejce we własnej hali podejmie Grot Budowlanych Łódź. (swiecie.eu)

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz