Zamknij
REKLAMA

W Nowem aktywne ferie z pośrednikiem

14:26, 22.02.2018 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

W czasie szkolnych ferii zimowych nowski Punkt Pośrednictwa Pracy zorganizował Drzwi Otwarte instytucji rynku pracy. Przedsięwzięcie skierowane było do młodzieży oraz pracodawców. Spotkanie miało charakter promocyjno-informacyjny.

Ponadto podczas trwających ferii PPP w Nowem proponuje młodym ludziom konsultacje w zakresie rynku pracy, a lokalnym pracodawcom możliwość uzyskania informacji o zasadach refundacji wynagrodzeń młodocianych pracowników.

Okres zimowego wypoczynku to okazja do promocji PPP Nowe wśród lokalnej społeczności. Pośrednik pracy zaprasza do punktu wszystkie osoby, które mogą skorzystać z usług instytucji rynku pracy OHP. Począwszy od interesantów lat minionych, poprzez zaproponowanie kontynuacji współpracy czy poinformowanie o aktualnych ofertach pracy. Do PPP Nowe mogą przyjść także wszystkie osoby zainteresowane pracą poza granicami naszego kraju za pośrednictwem sieci EURES.

Indywidualne wsparcie pośrednika pracy PPP Nowe o charakterze promocyjno-informacyjnym umożliwia zaprezentowanie zakresu nieodpłatnych usług świadczonych przez jednostkę OHP. Zachęca do współpracy oraz korzystania z możliwości zdobywania doświadczenia zawodowego za pośrednictwem PPP-u. Dyskusje o aktualnych ofertach pracy, wymaganiach stawianych przez pracodawców wobec kandydata starającego się o pracę oraz o indywidualnych możliwościach interesantów PPP Nowe.

Młodzież korzysta ze spotkań i rozmów z pośrednikiem pracy, która zachęcała swoich interesantów do zdobywania doświadczeń zawodowych, które kształtują ich charakter oraz postawy społeczne. Dnia 19 i 20 lutego 2018 roku w ramach „Akcji Zima” pośrednik pracy PPP Nowe przeprowadził konkurs wśród uczestników Fundacji Aktywizacji i Integracji Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowem „projektowanie - rysowanie” logo PPP.

Zajęcia rozpoczęto od krótkich rozmów mających na celu stworzenie atmosfery zachęcającej do otwartości i współpracy - elementów niezbędnych do aktywnego udziału w warsztatach. Pośrednik pracy wyjaśniła w oparciu o przykłady czym jest logo. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Z pomocą pośrednik pracy uczestnicy WTZ–ów wykonali oryginalne, barwne i wyjątkowe logo dla PPP Nowe. Prace konkursowe zostały ocenione przez kadrę Fundacji Aktywizacji i Integracji Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowem z udziałem pośrednika pracy PPP Nowe.

Spotkania zakończyły się planami budowania dobrych, skutecznych i owocnych relacji pomiędzy instytucją rynku pracy a organizacją wspierającą osoby niepełnosprawne. Laureatom konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia otrzymali za swoje zaangażowanie gadżety promocyjno-reklamowe OHP oraz słodkie upominki.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%