Zamknij
REKLAMA

11 milionów na szkołę w Przysiersku

19.00, 30.01.2022 . Aktualizacja: 00.09, 31.01.2022
Skomentuj (fot. Wizualizacje planowanej rozbudowy szkoły podstawowej w Przysiersku, projekt elewacji przygotowała firma Kombinat Artystyczny B2)
REKLAMA

W ramach Polskiego Ładu uruchomiono Program Inwestycji Strategicznych, skierowany do samorządów w całym kraju. Pierwszy, pilotażowy nabór został ogłoszony w sierpniu. Samorządy składały trzy wnioski. Gmina Bukowiec zgłosiła projekty dotyczące budowy kompleksu sportowego przy szkole w Bukowcu z zagospodarowaniem terenu i instalacją fotowoltaiczną, budowy sieci kanalizacji sanitarnej na terenie sołectw Branica, Krupocin, Bukowiec oraz rozbudowy szkoły w Przysiersku. Na trzeci z wymienionych wniosków udzielono wsparcie finansowe w wysokości 11 milionów 200 tysięcy złotych. Z kosztorysu wynika, że całkowity koszt inwestycji wyniesie ok. 11,8 mln złotych. Ostateczną wartość poznamy jednak po przetargu, który ma być ogłoszony w ciągu najbliższych kilku tygodni.

- W projekcie rozbudowy szkoły w Przysiersku uwzględniliśmy budowę nowej, dużej sali gimnastycznej, kolejne izby lekcyjne, zaplecze sanitarne w nowej części obiektu, a także wymianę źródła ogrzewania na gruntową pompę ciepła. Cały kompleks szkolny w Przysiersku zyska ponadto nową, spójną elewację. Planujemy też zagospodarowanie terenu wokół szkoły obejmujące w szczególności budowę nowego placu zabaw i siłowni zewnętrznej w sąsiedztwie szkoły – informuje wójt Adam Licznerski.

Dodajmy, że w kolejnej, ogłoszonej już edycji Programu Inwestycji Strategicznych zamierzamy ponowić wymienione wyżej wnioski, złożone w pilotażu. Trzeci projekt ma dotyczyć budowy kolejnych kilku dróg gminnych, na które są już gotowe, bądź przygotowywane projekty. Mowa o odcinkach w Gawrońcu, z Gawrońca w kierunku Polskich Łąk, w Bukowcu, we Franciszkowie i w Tuszynkach, a także ciągach pieszo-rowerowych przy drodze Przysiersk – Bukowiec i w Polskich Łąkach.

(fot. Wizualizacje planowanej rozbudowy szkoły podstawowej w Przysiersku, projekt elewacji przygotowała firma Kombinat Artystyczny B2)

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%