Zamknij
REKLAMA

Ależ piękne jest to przedszkole! Zobaczcie zdjęcia z otwarcia

20:00, 10.04.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Dzieci do przedszkola uczęszczają już od połowy marca, natomiast ze względu na obowiązujące wówczas obostrzenia epidemiczne zdecydowano, żeby samo oficjalne otwarcie nowo oddanego obiektu odbyło się przy poluzowaniu obostrzeń. I tak kilka tygodni później, 8 kwietnia, miała miejsce skromna uroczystość w siedzibie nowej gminnej placówki dla dzieci, przy ulicy Bajkowej w Bukowcu.

W wydarzeniu zorganizowanym przez zespół pracowników przedszkola we współpracy z urzędem gminy udział wzięli między innymi minister w Kancelarii Premiera p. Łukasz Schreiber, wicewojewoda kujawsko-pomorski p. Radosław Kempiński, starosta świecki p. Barbara Studzińska, wójtowie z sąsiednich gmin, a także radni Rady Gminy, sołtys Bukowca p. Jolanta Szopińska, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, pracownicy urzędu oraz przedstawiciele Rady Rodziców. W trakcie uroczystości ks. proboszcz Tadeusz Chamier Ciemiński poświęcił przedszkole. Mieliśmy symboliczne przecięcie wstęgi przez ministra Schreibera, wicewojewodę Kempińskiego, wójta Licznerskiego i dyrektora przedszkola Marię Kuziak. Były tradycyjne przy takich okazjach przemówienia okolicznościowe, prezenty dla dzieci. Gościom zaprezentowano obiekt, poszczególne pomieszczenia. Dyrektor Kuziak opowiedziała o nowoczesnych, niespotykanych rozwiązaniach zastosowanych w przedszkolu, na przykład o ściance wspinaczkowej, czy ruchomej, składanej automatycznie ścianie, łączącej dwie sale dydaktyczne. Na zakończenie mieliśmy występ artystyczny dzieci uczęszczających do przedszkola, przygotowany specjalnie na tą okazję przez panie nauczycielki.

  

Przypomnijmy - budowę rozpoczęliśmy w listopadzie 2020 roku, roboty potrwały 16 miesięcy. W przedszkolu jest pięć sal, każda o powierzchni 75 metrów kwadratowych. Prócz tego jest nowoczesna kuchnia do przygotowania posiłków z całym zapleczem i wyposażeniem. Przedszkole jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, ogrodzone i monitorowane. Budowa kosztowała 4,1 miliona złotych. Na to przedsięwzięcie zostały przeznaczone środki z budżetu naszego samorządu, ponadto gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości  prawie 800 tysięcy złotych w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nowe przedszkole łącznie może pomieścić około 125 dzieci.

   

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%