Zamknij
REKLAMA

Operacja "Czysta Rzeka"2021 - zebrali 130 worków śmieci

08:30, 27.04.2021 | Z.N
Skomentuj
REKLAMA

W tegorocznej edycji operacji „Czysta Rzeka” brał udział również sztab z Wdeckiego Parku krajobrazowego, zebrali 130 worków śmieci.

W galerii pod artykułem znajduje się fotorelacja z ich działań, a na zamieszczonym poniżej video można zapoznać się ze wstępnym podsumowaniem tegorocznej edycji.

  • Sztab "Czysty Jadów" 57 worków
  • Sztab "Gmina Główczyce i okolice" 60 worków
  • Sztab "Wdecki Park Krajobrazowy" 130 worków

Idea operacji „Czysta Rzeka 2021”

Uznajemy wyjątkowość otaczającej nas natury oraz bogactwo unikalnej fauny i flory naszych regionów, a także jedyny w swoim rodzaju ich niepowtarzalny krajobraz. Szanujemy przyrodę i pielęgnujemy postawy aktywnej ochrony integralności natury. 

Dlatego chcemy zaangażować wszystkich, którzy widzą potrzebę i czują odpowiedzialność za poprawę stanu środowiska naturalnego, do podejmowania natychmiastowych, konkretnych i wymiernych działań prośrodowiskowych.

Historia akcji „Czysta Rzeka”

Pomysł na Operację Rzeka narodził się nad Bugiem. Początkowo akcja miała polegać wyłącznie na sprzątaniu rzeki Bug i okolic. Szybko po jej ogłoszeniu okazało się jednak, że potrzeby nie dotyczą wyłącznie tego regionu, a chętnych do społecznej inicjatywy nie brakuje w całej Polsce. Do tej pory odbyły się dwie edycje: w roku 2019 i 2020 (tylko częściowo).

Link do strony organizatorów operacjarzeka.pl/

(Źródło: FB Wdecki Park Krajobrazowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%