Zamknij
REKLAMA

Chwila nieuwagi i podróż zakończyła się w rowie

22:01, 21.07.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Plewnie. 47-latek, kierujący ciężarową scanią, zjechał tam do przydrożnego rowu. Mężczyzna tłumaczył, że się zagapił i chciał uniknąć zderzenia z pojazdem, którego nie zauważył.

W przydrożnym rowie zakończył podróż kierowca ciężarowej scanii, który w piątek (20.07.18) tuż po godz. 13.00 w miejscowości Plewno, stracił panowanie nad kierownicą. Przyznał, że zagapił się i nie zauważył skręcającego przed nim pojazdu. Aby uniknąć zderzenia „uciekał” na pobocze. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mężczyzna był trzeźwy. Na drodze wystąpiły chwilowe utrudnienia. Policjanci kierowali ruchem na czas wyciągania pojazdu z rowu.

Za oknem zrobiło się cieplej i widniej, a asfalt kusi, by mocniej przycisnąć pedał gazu. Kierowcy czują się pewniej za kierownicą, a właśnie teraz łatwiej o brak odpowiedniej koncentracji.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze bez względu na panującą na zewnątrz aurę - mówi sierż szt. Joanna Tarkowska, rzecznik KPP Świecie. - Prędkość to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, aby za kierownicę wsiadać zawsze wypoczętym i bezwzględnie trzeźwym!

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone