Zamknij
REKLAMA

Radość po wyjściu z biblioteki - nowy felieton Nowickiego

19:21, 21.11.2019 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Dziś ją przeżyłem. Już dawno zapomnianą i niespodziewaną. Fajne uczucie. Poproszę więcej.

Córka moja pierworodna uprosiła, abym zajechał do miejskiej książnicy po jakąś książkę dla niej. Taki był plan i również jego realizacja.
Ucieszyłem się, bo lubię tam być. Bo w przeszklonym, z daleka jasno świecącym wnętrzu, pracują życzliwi ludzie. Bo  spotykam tam świecian pochłoniętych poszukiwaniem książek. Bo można znajomemu zajrzeć przez ramię i podejrzeć co wypożycza.

A że przepastne regały ciągle przywołują… pobuszowałem między nimi i wyszedłem z naręczem różnistych tytułów. Aż w połowie dystansu do auta zaświeciła się, najpierw pojedyncza iskierka, by za chwilę objąć radością całe serducho i wykwitnąć uśmiechem na twarzy.

To, jak sądzę, może być częsta przypadłość wiernych czytelników. Zapytałbym gdybym znał takich wiernych. Mnie jednak zdarzyło się po raz pierwszy od długiego czasu. No może drugi.

Bo kiedyś, będąc na popołudniowych zakupach, po prostu naszła mnie chętka na Mroza. Tak jak nachodzi człowieka ochota na dobre ciasto, kiełbasę, czy ogórka. Mnie naszła na popularnego autora kryminałów. I to tak, że nie ma zmiłuj, że może jutro. Wsiadasz i jedziesz spod Kaufa do biblioteki. A ona, otwarta jeszcze, z ochotą zaspokoiła moje zachcianki.

Aż ciekaw jestem jakie będą następne przygody sporadycznego czytelnika. A jeszcze bardziej jakie są Wasze przygody z książkami. Z czytaniem, wypożyczaniem, dostawaniem, kupowaniem, gubieniem… a może z pisaniem.

(K.N)

dziennikarz, redaktor naczelny portalu Świecie24 i „Gazety Lokalnej”, uwielbia czytać, pisać, kocha jazz i wędrówki po górach, lasach i dolinach. Z wykształcenia papiernik, technik mechanik i teolog. Z miłości mąż i ojciec. Angażuje się w działania Wspólnoty Rodzin

Krzysztof Nowicki

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA