Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
16:58, 20.09.2018
Szlifierka kątowa to narzędzie pneumatyczne lub elektryczne, rzadziej spalinowe o szerokim zakresie zastosowania. Z jego pomocą przetniesz, wyszlifujesz lub wypolerujesz element wykonany z niemal każdego materiału. Przeznaczone jest przede wszystkim do cięcia i szlifowania metalu oraz innych twardych materiałów. Sprawdzą się m.in. do przecinania blachy, prętów zbrojeniowych, betonowych i ceramicznych elementów czy zgrubnego szlifowania twardych powierzchni. Na co zwrócić uwagę, kupując to narzędzie do warsztatu? W dalszej części wpisu przedstawiamy przegląd najważniejszych parametrów i funkcji tego urządzenia niezbędnego w domowym warsztacie.
15:57, 20.09.2018
Sprzęt elektroniczny to zawsze dobry prezent. Ale czy tak samo wygląda sytuacja w przypadku laptopów powystawowych? Wypada je wręczać w prezencie? A jeżeli tak, to komu? Odpowiedzi na te pytania szukaj w poniższym tekście.
14:01, 20.09.2018
W dzisiejszych czasach wiedza ma kluczowe znaczenie i ten temat nie podlega nawet dyskusji. Bez odpowiedniego wykształcenia na pewno nie uda się otrzymać dobrego stanowiska, dlatego coraz więcej osób w różnym wieku decyduje się na powrót na studia. Dobrym rozwiązaniem na pewno będzie również skorzystanie ze specjalnych szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe.
15:45, 18.09.2018
W dzisiejszych czasach bardzo często planujemy wakacje w ostatniej chwili. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że na skorzystanie z atrakcyjnych ofert lotów trzeba decydować się bardzo szybko. Wtedy zostaje nam parę dni na zorganizowanie wszystkiego, przy czym pakowanie zazwyczaj nie jest najważniejszym wyzwaniem. W efekcie nieraz trzeba skompletować swój ekwipunek w zaledwie kilka godzin
12:38, 12.09.2018
Niektórym wydaje się, że z wypożyczeniem samochodu wiąże się mnóstwo wymogów, jakim trzeba będzie sprostać. W rzeczywistości jednak chcąc skorzystać z tego typu usługi nie trzeba się specjalnie natrudzić, a wybrany pojazd można wynająć nawet bez wychodzenia z domu.
13:44, 11.09.2018
Muszka owocówka, czyli wywilżna karłowa to niewielkich rozmiarów owad, wywodzący się z rodziny muchówek. Ciało dorosłych osobników nie przekracza 3 mm długości oraz 2 mm szerokości. Jest kolorowo wybarwiona, z żółtym tułowiem, czarnym odwłokiem oraz czerwonymi oczami.
11:00, 06.09.2018
Jeszcze do 2009 roku chorzy na stwardnienie rozsiane (SM) myśleli, że choroba to wyrok, że nie ma szans na poprawę stanu zdrowia czy wyleczenie. Stosowane leki mogły co najwyżej spowolnić postęp choroby, ale wywoływały ogrom bardzo poważnych skutków ubocznych. O innowacyjnej metodzie leczenia SM opowiada Cezary Głuch, właściciel CCSVI Clinicic - miejsca, w którym po raz pierwszy na świecie przeprowadzono operację udrożnienia żył wewnątrz-czaszkowych u pacjenta chorego na stwardnienie rozsiane.
15:43, 05.09.2018
Stworzenie sieci światłowodowej, jak i późniejszy nadzór nad nią wymaga od instalatorów posiadania wielu przyrządów, które nie tylko pozwalają na precyzyjne zespawanie światłowodów, lecz także na wykrywanie wszystkich problemów, jakie powstaną w jej obrębie. Cóż, w dzisiejszych czasach technologia idzie szybko do przodu, dlatego w skrzynkach instalatorów powinny znaleźć się urządzenia z górnej półki.
10:21, 04.09.2018
Zabiegani i pozbawieni wolnej chwili coraz częściej zapominamy o tym, jak ważny dla naszego zdrowia jest odpoczynek. Wydaje nam się, że nie mamy czasu na relaks. Nic bardziej mylnego! Można połączyć przyjemne z pożytecznym i relaksować się tam, gdzie i tak bywamy. Jak uczynić z łazienki wymarzone miejsce na odzyskiwanie sił? Podpowiadamy!
11:48, 31.08.2018
Sypialnia to miejsce odpoczynku, w którym potrzebne jest delikatne, nastrojowe i ciepłe światło. Zdarza się również, że po ciężkim dniu odczuwana jest chęć zatracenia się w ulubionej książce. Aby dobrze oświetlić sypialnię, trzeba wziąć pod uwagę preferencje użytkownika.
REKLAMA
14:01, 29.08.2018
Technologia blockchain błyskawicznie, choć bez większego rozgłosu, podbija nowe sektory i branże. Zapewnia liczne korzyści innowacyjnym firmom, a istotną rolę w jej popularyzacji odgrywają płatności kryptowalutami. Parcel ABC, szybko rozwijająca się globalna platforma dostarczania przesyłek, umożliwi korzystanie z płatności kryptowalutami za pośrednictwem serwisu Bitcoinus, stając się tym samym pierwszą firmą w branży udostępniającą tę formę płatności klientom.
09:36, 29.08.2018
Współczesna telewizja przemysłowa bazuje na innowacyjnych technologiach coraz częściej sięgając do narzędzi internetowych. Doskonałym przykładem takiego zastosowania jest zaawansowany technologicznie monitoring IP.
13:03, 20.08.2018
Włochy to jeden z podstawowych wakacyjnych kierunków Polaków. Bliskość, dobre połączenia lotnicze, bezpieczeństwo i duża liczba malowniczych miejsc skłaniają, żeby tu przyjechać w okresie urlopowym. Dziś jednak chcemy skupić się nie na atrakcjach Rzymu, lecz na urokliwych włoskich wyspach – Sycylii i Sardynii.
12:08, 16.08.2018
Zakłady przemysłowe stanowiące współczesny rynek coraz śmielej inwestują w nowoczesne rozwiązania, których celem jest zwiększenie wydajności produkcyjnej. Jedyną drogą jest bazowanie na innowacyjnych technologiach, które wymierne korzyści przynosi zwłaszcza w procesie obróbki skrawaniem.
2
11:51, 16.08.2018
Moda na sneakersy nie przemija od dekad. Producenci cały czas zaskakują nas nowymi modelami, dyktując coraz to nowsze trendy. Choć takie kolekcje jak adidas Yeezy rozpalają do czerwoności wyobraźnię sneakerheadów, to największą popularnością wciąż cieszą się modele butów obecne na rynku od wielu, wielu lat. W tym tekście przyjrzymy się trzem seriom, które mimo swojego zaawansowanego wieku ciągle królują na ulicach miast i uzupełniają najwymyślniejsze kreacje nie tylko zwykłych użytkowników, ale również celebrytów.
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone