Zamknij
REKLAMA

Winnice, wieloryby i pingwiny - Wycieczki do Kapsztadu i RPA z CARTER®

12:42, 23.10.2020 | Materiał partnera

Republika Południowej Afryki to wręcz idealne miejsce na pierwsze spotkanie z Afryką ze względu na swoją różnorodność i piękno krajobrazów. Mówi się też, że to cała Afryka w jednym kraju.

Mamy tu gwarantowane słońce, ponad 3 000 km piaszczystych plaż, masywne góry porośnięte lasem i przede wszystkim 500 parków narodowych i rezerwatów czynią ten kraj atrakcyjnym dla miłośników dzikiej przyrody, jak również oryginalnej i nowoczesnej architektury. Architekci podróży biura CARTER® www.carter.eu zaprojektują dla Ciebie wycieczkę marzeń do RPA, uszytą na miarę i dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb i zainteresowań.

Dla tych, co chcieliby doświadczać Afryki małymi kroczkami, sugerujemy zacząć właśnie od wizyty w Kapsztadzie – bardzo bezpiecznym i najbardziej atrakcyjnym mieście na samym krańcu kontynentu, położonego tuż nad zatoką, nad którą wznosi się osławiona Góra Stołowa oficjalnie uznana za jeden z 7 Nowych Cudów Świata.

Co zobaczyć w Kapsztadzie?

Poznawanie fascynującej mozaiki kultur jaką posiada to miasto warto zacząć od V&A Waterfornt, czyli Nabrzeża Wiktorii i Alberta. Jest to dzielnica pełna eleganckich restauracji, sklepów, zaś uroku dodaje bliskość Góry Stołowej, którą widać niemal z każdego miejsca Waterfrontu. W tym miejscu znajduje się wiele luksusowych hoteli min. The Silo, który należy do The Royal Portfolio, powstał w budynku zabytkowego silosa zbożowego, nad Muzeum Sztuki Współczesnej Zeitz. Charakteryzuje się szklanymi oknami, błyszczącymi z daleka jak piękny diament – jest to dość nietypowy budynek łączący w sobie elementy sztuki i architektury. Hotel oferuje luksusowe apartamenty, z których rozpościerają się wspaniałe widoki na Kapsztad i Górę Stołową – ich nowoczesne, industrialne wnętrza z pewnością sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających gości.

Następnie warto wybrać się na Górę Stołową. Po 5 minutach przejażdżki, obracającym się powoli wokół własnej osi wagonikiem, dojeżdża się na sam szczyt. Z wierzchołka roztacza się, zapierający dech w piersiach, widok na miasto i okolice. Góra Stołowa jest najczęściej odwiedzanym miejscem ze wszystkich Nowych 7 Cudów Natury i jako jedyna z wyróżnionych cudów natury, znajduje się w sąsiedztwie miasta.

Następnym charakterystycznym miejscem dla Kapsztadu jest kolorowa dzielnica Bo-Kaap. Kręte uliczki prowadzą wśród odrestaurowanych i pomalowanych na przeróżne kolory domy z początków XVIII i XIX w., w których kiedyś było więzienie, stajnie i koszary. Osiedlali się tu muzułmańscy robotnicy, a także imamowie z Indonezji, których odrębność kulturowa zachowała się do dzisiejszego dnia. Dodatkowo w styczniu odbywa się tutaj słynny karnawał, co jest dodatkową atrakcją.

Zaraz obok znajdują się słynne ogrody Company Gardens, które od połowy XVII wieku stanowiły miejsce produkcji świeżych owoców dla okolicznych mieszkańców oraz uzupełniały w żywność statki morskie. Obecnie na terenie parku mieszczą się Parlament, Galeria Narodowa i katedra Świętego Jerzego.

Dla pasjonatów flory obowiązkowym punktem są przepiękne Ogrody Botaniczne Kirstenbosch, które uznawane są na jedne z najładniejszych na świecie. Pomimo, że ogród został założony na początku XX w. to znajdują się rośliny, które zostały zasadzone w połowie XVII wieku.

Przylądek Dobrej Nadziei, pingwiny, foki i wieloryby

Park Narodowy Przylądka położony pomiędzy Oceanem Atlantyckim, a Zatoką Fals Bay, zakończony jest Przylądkiem Dobrej Nadziei. Pomiędzy stromymi przełęczami leżą tu niezliczone urokliwe zatoczki, wioski rybackie i piękne piaszczyste plaże. Prowadzi tu jedna z najbardziej widowiskowych dróg na świecie – Chapmans Peak. Jadąc na południe w okolicach Noordhoek, Kommetjie i Scarborough w okresie od czerwca do listopada możliwe jest zaobserwowanie wielorybów. Pieszo lub kolejką linową można dotrzeć do wieńczącej Przylądek Dobrej Nadziei latarni morskiej, skąd rozpościera się magiczny widok na False Bay.

Jadąc kilka kilometrów od miejscowości Simon’s Twon, można dojechać na plażę Boulders Beach, gdzie szczególną atrakcję stanowi kolonia pingwinów przylądkowych. Nieco dalej pomiędzy Kalk Bay, a Muizenberg znajduje się niewielka wyspa Seal Island, na której żyje kolonia fok licząca ok 50 tys osobników. Idealną opcją, by zobaczyć z bliska te zwierzęta jest rejs opływający tę niewielką wyspę, który tak naprawdę zwieńcza cały dzień wyprawy na koniec kontynentu afrykańskiego.

Po powrocie do Kapsztadu sugerowany jest spacer po dzielnicy Waterfront, by jeszcze raz móc spojrzeć na Kapsztad otulony miejskimi światłami, podczas romantycznej kolacji z lampką wina z tutejszych winnic.

Najlepsze winnice w RPA – Stellenbosch i Franschhoek

Będąc w Kapsztadzie nie można ominąć okolicznych winnic, z których pochodzi najwięcej tutejszych win eksportowanych na cały świat. Przepiękne krajobrazy, holenderska architektura, wyborne wino i ekskluzywne restauracje przyciągają tutaj podróżnych. Jedną z najsłynniejszych miejscowości, do których należy pojechać, jest Stellenbosch znajdująca się ok 30km na wschód od Kapsztadu. Szlak win w Stellenbosch jest najstarszym w kraju. Wybór trasy jest niezwykle trudny, gdyż wszystkie prowadzą do niemal stu otwartych winnic, w których można skosztować wytrawnego rieslinga, doskonałego pinotage, albo wyśmienitego cabernet sauvignon.

Najbardziej luksusowe hotele w winnicach w RPA znajdują się jednak we Franschhoek ( co w języku Afrikaans oznacza Francuski Zakątek), które może poszczycić się najwspanialszym położeniem wśród winnic w cieniu majestatycznych gór. Tu biuro CARTER® sugeruje spędzić minimum 2-3 dni, by nasycić oczy przepięknymi pejzażami, jak również mieć okazję do degustacji wyśmienitych win. Tutaj należy zwrócić uwagę na słynny hotel La Residence i tak jak The Silo w Kapsztadzie, należy do prestiżowej grupy hoteli The Royal Portfolio. Warto wspomnieć, że każdego roku otrzymuje liczne nagrody i uznania jako najlepszy hotel w Afryce czy też na całym świecie. Miłośnicy wina spędzając tam swoje wakacje w otoczeniu winnic cabernet sauvignon i shiraz, gajami oliwnymi i sadami śliwkowymi zagłębią się bez reszty w tym miejscu. Każdy z przestronnych apartamentów charakteryzuje się oryginalną kolorystyką i wytwornymi dziełami sztuki, które stylowo zdobią wnętrza.

Poznaj prawdziwe oblicze RPA i pozwól zaplanować tę podróż doświadczonym ekspertom w biurze podróży CARTER®.

Wszelkie inspiracje wyjazdów safari i programy wycieczek do Afryki znajdziesz na www.carter.eu/kierunki/afryka

[email protected], 22 392 60 16/17, 509 601 246, www.carter.eu

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

https://www.facebook.com/CARTER.LuksusoweWakacje/

https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ/videos

      

      

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA