Zamknij
REKLAMA

Atrakcje w Juracie! Poznaj najlepsze na sezon 2021!

14:42, 24.02.2021 | materiały partnera

Jurata to mała osada nadmorska, gdzie może nie ma dużo do robienia, ale za to można fantastycznie odpocząć. Może na miejscu nie ma wielu atrakcji, ale zawsze można zwiedzić okoliczne miejscowości lub można wybrać się nieco dalej. Pomimo wszystko, Jurata i tak jest wspaniałą miejscowością, gdzie można dobrze spędzić czas. Do tego można zawsze wynająć apartamenty w Juracie w niskiej cenie.

Co nieco o Juracie?

Gdzie można dokładnie znaleźć Juratę? Jak można tam najlepiej dojechać? Czas poznać kilka podstawowych informacji, aby dowiedzieć się, z jaką polską miejscowością mamy do czynienia. Jurata do pewnego czasu była jedną z dzielnic miasta Jastarnia, ale w pewnym momencie historycznym została od niej oddzielona. Dokładnie nastało to 1 stycznia 2017 roku, więc jak widać jest to sprawa "świeża". Przy tej okazji można już dowiedzieć się, że będąc w Juracie pod ręką mamy Jastarnię, gdzie nawet przy dobrych chęciach zawsze można dojść po nogach.

Dla osób nieco ciekawskich - nazwa "Jurata" wywodzi się od rzekomej litewskiej bogini mórz Jurata, najstarszej z syren i najpiękniejszej ze wszystkich bogini. Podobno kochała się ona, wbrew woli ojca, w ubogim rybaku imieniem Kastytis. Za takie coś spotkała ją kara i jej podwodny pałac został roztrzaskany na kawałki. Okruchy tego pałacu stały się jednocześnie syrenimi łzami, które do dzisiaj można znaleźć na brzegu morza. Czy to prawda? Tego osobiście należy dowiedzieć się w Juracie.

Baza noclegowa w Juracie

Jurata jest mała, ale bardzo klimatyczna. To miejscowość, gdzie nie ma wielu ulic, dzięki czemu tak naprawdę każdego dnia jest tu cisza i spokój. Poza sezonem letnim nie ma tutaj nawet wielkich tłumów turystycznych, więc osoby, które chcą znaleźć chwilę odpoczynku od zgiełku wielkiego miasta, znajdą tutaj coś odpowiedniego dla siebie. Jurata pod względem noclegów jest doskonale "wyposażona". Do wyboru są hotele i pokoje prywatne, ale także bardzo fajne (i tanie!) apartamenty w Juracie. Może na ten czas wakacyjny warto pomyśleć o takich miejscach noclegowych dla siebie i dla bliskich?

Odrobina luksusu na wakacje

Każdy z nas zasługuje na to, aby odpocząć w dobrych warunkach. Tak, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nawet nasze otoczenie ma wpływ na nasze samopoczucie. Apartamenty w Juracie, które wyposażone są w doskonałe meble, sprzęty RTV/AGD sprawią, że na nic nie będziemy narzekać. Do tego wszystkiego fantastyczny widok z okna, który uprzyjemni pobyt. Jeżeli ktoś w odpowiedni sposób pomyśli, to znajdzie takie apartamenty, których okna bezpośrednio wychodzą na Morze Bałtyckie.

Szum morza o poranku, czy też wieczór z winkiem lub dobrym drinkiem na tarasie, rozpalone świece dookoła i widok na bezkres morza - czy też można jeszcze coś mówić, aby ktoś poczuł się zachęcony? Nie. Żyjemy bowiem w takich czasach, że każdy z nas musi pomyśleć o sobie. O swoim odpoczynku. Jak więc widać każdemu przyda się wyciszenie, a apartamenty w Juracie doskonale będą się do tego nadawały. Pozostało więc tylko zaplanować wyjazd nad morze.

Luksusowe apartamenty w Juracie znajdziesz na stronie https://www.blueapart.pl/apartamenty/jurata

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%