Zamknij
REKLAMA

Pomysły na spędzenie czasu z malucha z okazji Dnia Dziecka

11:07, 15.04.2021 | materiały patnera

Każdy maluch z niecierpliwością czeka na swoje święto - mamy oczywiście na myśli Dzień Dziecka, w którym może on poczuć się wyjątkowo i z pewnością może liczyć na różnego rodzaju atrakcje oraz prezenty. Tego dnia najlepszym podarunkiem dla naszego szkraba będzie zapewnienie mu rozrywki, którą przeżyjemy wspólnie z nim. Choć do 1 czerwca pozostalo jeszcze trochę czasu, to już dziś dziś podpowiadamy, jak zorganizować atrakcyjny Dzień Dziecka dla swojego malucha.

Poszukiwacze skarbów

Dzieci uwielbiają zagadki i przygodę, dlatego wycieczka z mapą skarbów w ręku zapewni maluchowi moc wrażeń. Takie poszukiwania możemy zorganizować we własnym ogródku lub w pobliskim parku czy lesie. Najpierw ukrywamy gdzieś skarb, a następnie rysujemy mapę, z którą dziecko będzie podążało za wskazówkami. Poszczególne punkty na mapie mogą być oznaczone w różny sposób, na przykład działaniem matematycznym do rozwiązania, którego prawidłowy wynik wskaże maluchowi kolejny punkt do pokonania. W ten sposób połączymy również przyjemne z pożytecznym - świetną zabawę z nauką. Skarb, który dziecko odnajdzie, powinien być dla niego również atrakcyjny. Świetnym pomysłem będzie ukrycie w nim gry lub zabawki, o której maluch marzył lub ulubionego słodycza. Takie znalezisko będzie bowiem idealnym zwieńczeniem poszukiwań.

Na rowery

1 czerwca to doskonała okazja do tego, aby zorganizować dla dziecka rowerową wycieczkę. Spakujcie do plecaka prowiant i napoje, ubierzcie się wygodnie, załóżcie kask na głowę i ruszajcie w trasę! Ciepła, słoneczna pogoda z pewnością będzie sprzyjała takiej aktywności. Warto zaplanować trasę wycieczki w taki sposób, aby po drodze móc zrobić kilka przystanków w pięknej okolicy, na przykład nad brzegiem jeziora czy na łące, która będzie świetnym miejscem na zorganizowanie pikniku!  

Polecamy także: Sporty, które można uprawiać wspólnie z dzieckiem

Park rozrywki

Każde dziecko uwielbia zabawę, dlatego nie ma lepszego sposobu na dostarczenie mu morza atrakcji jak dzień spędzony w parku rozrywki. Karuzele, labirynty, pokazy klownów czy przejażdżka dziwnym pojazdem pozwolą maluchowi przenieść się do magicznego świata zabawy, której nie znajdzie na co dzień. Parki rozrywki można znaleźć niemal w każdym większym mieście. Mogą to być placówki oferujące zabawę pod dachem lub na świeżym powietrzu. Dobrym rozwiązaniem będzie także wizyta w Parku Wodnym, tym bardziej, że w czerwcu temperatury bywają na tyle wysokie, że częściowa zabawa wodna na świeżym powietrzu może okazać się całkiem przyjemną opcją.

Wspólne gotowanie

Jeśli pogoda za oknem nie dopisuje lub nie możemy pozwolić sobie na skorzystanie z atrakcji oferowanych przez centra rozrywki, warto zaplanować wyjątkowe popołudnie z dzieckiem w domu. Niech ten czas będzie spędzony w zupełnie inny sposób niż zwykle, dzięki czemu maluch poczuje, że poświęcamy mu całą swoją uwagę, a 1 czerwca jest rzeczywiście szczególnym dniem. Proponujemy zacząć od wspólnego gotowania przy dźwiękach radosnej muzyki. Możemy przygotować rodzinną pizzę, pozwalając dziecku udekorować ją składnikami w dowolny sposób, a następnie przyrządzić pyszny deser z bitą śmietaną i owocami. Po wspólnym zjedzeniu posiłku zaprośmy malucha do obejrzenia filmu lub zorganizujmy rodzinny turniej planszówek. Taka zabawa może trwać godzinami, a śmiechu i ekscytacji nie będzie końca! 

Najlepszy prezent na Dzień Dziecka to nie zawsze wymarzona zabawka, lecz wspólnie spędzony czas, który dostarczy maluchowi mnóstwa niezapomnianych wrażeń.

Artykuł przygotowany we współpracy ze sklepem z artykułami dla dzieci Mamisie.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%