Zamknij
REKLAMA

Pozycjonowanie stron Zielona Góra

11:30, 19.07.2021 | materiały partnera

Coraz więcej firm zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że bez wyraźnej obecności w wyszukiwarce internetowej ciężko im będzie wybić się i zaistnieć w biznesie. Nic więc dziwnego, że tak dużą popularnością cieszy się aktualnie marketing internetowy, z pozycjonowaniem na czele. To na tym ostatnim zamierzamy skupić się w dzisiejszym wpisie. Poruszymy przy tym zagadnienie nurtujące każdego, kto tylko się w niego zagłębi. Czy warto podjąć się pozycjonowania na własną rękę? A może lepiej powierzyć je profesjonalistom?

Samodzielne pozycjonowanie - w których aspektach się sprawdzi?

Rozpoczynając własny biznes, zwłaszcza ten internetowy, zazwyczaj dysponuje się niskim budżetem. Naturalnym jest więc, że chce się większość rzeczy robić samemu. Chodzi tutaj również o pozycjonowanie stron. Zielona Góra i wiele innych miast w Polsce gości wiele znakomitych firm zajmujących się nim profesjonalnie. Zanim jednak sięgnie się po ich usługi, zawsze stara się sprawdzić, co tak właściwie można zrobić w pełni samodzielnie. Tych rzeczy jest całkiem sporo, a poniżej wypisujemy te zdecydowanie najistotniejsze.

  • Tworzenie wartościowych treści - jest ono uznawane za rzecz najistotniejszą w całym pozycjonowaniu. Treści, jakie oferuje strona lub sklep muszą być wartościowe dla potencjalnego odbiorcy. Prezentowane przez nie informacje powinny odpowiadać na pytania i wątpliwości, ale też w pełni wyczerpywać poruszany przez siebie temat. Przede wszystkim jednak muszą budzić pewne zainteresowanie. Właśnie dlatego sklepy internetowe często uruchamiają własne blogi, a strony dbają o optymalizację własnych treści.
  • Zwiększanie użyteczności serwisu - duży wpływ na pozycjonowanie ma też przyjazność interfejsu użytkownika. Samodzielnie można przeprojektować menu na bardziej intuicyjne czy pozbyć się zbędnych fragmentów kodu, który spowalnia wczytywanie sklepu i strony. Instalacja certyfikatu SSL również nie jest czymś uciążliwym, a na pewno pomoże w zdobywaniu wyższych pozycji.
  • Analiza konkurencji - jeżeli rzeczywiście ktoś zna się na branży, jest w stanie dokładnie prześwietlić konkurencję. Nie warto jednak robić tego bez żadnego pomysłu. Z analizy trzeba wyciągnąć jak najwięcej danych. Można też czerpać z niej pomysły sprawdzające się w akcji - takie, które chciałoby się wprowadzić u siebie. Analiza powinna zakładać również sprawdzenie słów kluczowych, na których bazują konkurenci. Można to zrobić wiedząc, na co zwraca się uwagę przy tworzeniu zoptymalizowanych pod SEO treści.
  • Budowanie profilu linków - nawiązywanie współpracy, kupowanie postów sponsorowanych czy szeroko pojęta promocja również mają wpływ na pozycjonowanie. Nie należy też zapominać o social mediach, obecność w których jest podstawą.
  • Znalezienie słów kluczowych - należy celować takie, które nie posiadają znaczącej konkurencji, a które są tymi najbardziej popularnymi (da się o tym dowiedzieć z narzędzi oferowanych przez samo Google). Dobre słowa kluczowe to podstawa pozycjonowania, która pozwala się odpowiednio skupić wyłącznie na tym, co ma potencjał w przynoszeniu rzeczywistych i wymiernych korzyści. Słowa kluczowe warto rozpatrywać również patrząc na zachowanie konkurencji.

Samodzielne pozycjonowanie może być bardzo satysfakcjonujące. Niemniej jednak poświęcić mu trzeba całe mnóstwo czasu - zwłaszcza jeśli posiada się prężnie działającą w jego zakresie konkurencję. Należy mieć to na uwadze, mając z tyłu głowy możliwość sięgnięcia po bardziej profesjonalną pomoc.

Dlaczego mimo wszystko warto sięgnąć po profesjonalistów?

Choć wiele działań w zakresie pozycjonowania jest się w stanie wykonać samodzielnie, tak naprawdę najlepiej jest postawić na model hybrydowy, dzieląc niektóre obowiązki z profesjonalistami. Prawda, tworzeniem treści można się zająć samodzielnie. Zwłaszcza że zapewne jest się ekspertem w swojej własnej niszy. Ich optymalizację można jednak powierzyć osobom rzeczywiście znającym się na rzeczy.

Korzystanie z usług profesjonalistów ma ten plus, że nie grozi żadnymi negatywnymi konsekwencjami. Nieprawidłowe podejście do pozycjonowania może bowiem wprowadzić stronę czy sklep w filtr czy ban, a zatem całkowicie wykluczyć ją z wyników wyszukiwania. Takiego ryzyka nikt nie chce się podejmować. Co jednak najważniejsze, każdy zgodnie twierdzi, że pozycjonowanie jest procesem szalenie pracochłonnym. Aby więc nie tracić czasu, który można by przeznaczyć na rozwój biznesu i swojej oferty, warto powierzyć je komuś, komu po prostu się za to zapłaci.

Podsumowanie

Istnieje wiele zalet samodzielności - również w ciężkiej tematyce, jaką jest pozycjonowanie stron. Zielona Góra i wiele innych miast woli jednak stawiać na pomoc profesjonalistów. Jest to rozsądne, gdyż choć pozycjonowanie można praktykować samodzielnie, ten sam czas można też poświęcić rozwojowi swojemu biznesu. Należy pamiętać, że to wokół niego prowadzone są akcje marketingowe i to on miał dobrze prosperować. Pozycjonowanie ma zaś być częścią kampanii marketingowej. Tę zaś najlepiej jest przekazać osobom rzeczywiście znającym się na rzeczy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%